Більшість країн ЄС не поспішають видавати візи українцям, – рейтинг

Найбільше країн Європейського Союзу, навіть Польща, мають "суперечливу практику" з видачі віз громадянам України
Depo.Влада
10 березня 2016 13:51
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в рейтинговому дослідженні ГО "Європа без бар’єрів" консульств країн Шенгенської угоди, представлених в Україні, передає depo.ua з посиланням на "Європейську правду".

Експерти ґрунтувалися на опитуванні українців-заявників до цих консульств та візових центрів.

У результатах опитування – 18 країн, які є членами ЄС і видають шенгенські візи в Україні.

З них обрано трьох "переможців" – країни, консульства яких мають дружню візову практику щодо громадян України: це Естонія, Литва та Угорщина.

Візова практика п’яти країн названа "нейтральною". В цей перелік увійшли Австрія, Бельгія, Латвія, Словаччина та Швеція.

Водночас, найбільше країн увійшло до переліку держав із "суперечливою" практикою. Це Польща, Німеччина, Франція, Греція, Португалія, Іспанія, Нідерланди, Франція, Італія, Чехія.

Примітно, що Польща є країною, яка видає найбільше віз громадянам України і тривалий час була серед лідерів рейтингу. Тепер вона – в негативному переліку. Чехія, яка виявилася "найменш дружньою", також неодноразово заявляла, що готова лібералізувати візовий режим.

Водночас громадські активісти зазначили, що цього року жодна країна не опинилася у групі держав з "проблемною візовою практикою", хоча в попередні роки така група була.

За словами аналітиків, це означає, що в цілому візова практика шенгенських країн в Україні покращується.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада