Білоус похвалився трьома рекордами на посаді

Голова Фонду державного майна Ігор Білоус заявив, що під його керівництвом відомство встановило щонайменше три рекорди

Про це на він заявив на брифінгу щодо свого звільнення, повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу ФДМ.

"Вперше за 15 років кількість аукціонів збільшилась вдвічі, вперше за 10 років кількість продажу об'єктів зросла втричі, вперше за 25 років поставлено рекорд по учасниках торгів – 16 інвесторів при продажу ГЕС. Також ФДМУ був єдиним, хто в 2016 році залучив в українську банківську систему іноземного інвестора. Як наслідок, банк ЄБРР не був ліквідований і продовжує працювати, а в Україну прийшов китайський інвестор з активом понад 1 трлн доларів", - зазначив він.

При цьому Білоус зауважив, що протягом останніх двох років були впроваджені механізми, які будуть інструментально впливати на діяльність Фонду у подальшому. "Ми запустили продаж стратегічних об'єктів з радником, технологія вже відпрацьована. Запустили голландські аукціони, що дає можливість продавати підприємства віком 100-150 років, які не продавались десятиліттями. Успішно запустили торги на 16 електронних біржах, на черзі - масова приватизація через систему ProZorro. Вперше за всю історію ФДМУ надали на веб-порталі всю публічну інформацію про об'єкти, дали доступ до реєстру орендних договорів", - розповів він.

Підсумком роботи своєї команди Білоус назвав новий закон про приватизацію, створений разом з МЕРТ, ЄБРР та іншими партнерами і донорами. "Цей закон є революційним і враховує досвід країн Східної Європи, де успішно завершився процес приватизації. Він зробить приватизацію в Україні ефективнішою, прибере корупцію, збільшить кількість учасників. Навіть самий простий інвестор із маленького містечка зможе розібратися, як все працює", - сказав він.

За словами Білоуса, метою його команди було зробити приватизацію в Україні простою, доступною, зрозумілою і прозорою. Реформу розпочато, наступники мають її продовжувати.

Нагадаємо, 10 квітня голова Фонду держмайна Ігор Білоус подав у відставку.

Білоус очолював Фонд з 19 травня 2015 року.

Зазначимо, що ФДМ неодноразово анонсував приватизацію Одеського припортового заводу і низки великих обленерго, однак їх приватизація так і не відбулася.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Влада