Білоус може стати одним із найефективніших керівників Фонду держмайна, - експерт

З двох претендентів на пост голови Фонду держмайна, що найчастіше згадуються останнім часом, найбільше шансів у Ігоря Білоуса
Depo.Влада
19 травня 2015 13:25
ФОТО: depo.ua
Білоус може стати одним із найефективніших керівників Фонду держмайна, - експерт
Білоус може стати одним із найефективніших керівників Фонду держмайна, - експерт

Таку думку висловив економічний аналітик, головний редактор журналу "Деньги" Олександр Крамаренко у своєму "Фейсбуці".

За його словами, головне завдання ФДМ зараз - не допустити приватизації і паралельно підвищити ефективність менеджменту держпідприємствах, або продати їх якомога дорожче. Виходячи з цих завдань, на його думку, влада і буде підбирати кандидатуру на посаду голови Фонду держмайна.

"Поки що в ролі в.о. голови Фонду держмайна виступає кар'єрний приватизаційний чиновник - Дмитро Парференко, багаторічний заступник голови фонду. Його на цій позиції залишать навряд чи, тому що фігура глави Фонду - вона все-таки політична. З середини квітня ЗМІ з посиланням на джерела у владній коаліції поширюють інформацію про те, що Фонд може очолити Ігор Білоус, екс-голова Державної фіскальної служби, колишній інвестиційний банкір", - написав Крамаренко. 

На думку експерта, кандидатура Білоуса, як мінімум, невипадкова, навіть незважаючи на те, що він не встиг "придавити" корупцію в нижніх та середньому ешелонах ДФС. Головне, вважає Крамаренко, що при ньому служба виконувала плани по доходах навіть в умовах падіння ВВП.

Аналітик вважає, що вирішальне значення може мати і те, що за плечима колишнього інвестиційного банкіра - багато великих угод: він організовував продажу великих банків, випуски акцій агрохолдингів, залучення інвестицій українськими компаніями через єврооблігації, за його участю була організована перша в Україні дійсно велика приватизаційна угода по продажу меткомбінату "Криворіжсталь".

"Його не просто продали дорого - за космічну для українського металургійного активу ціну - 4,8 млрд доларів, - зазначає Крамаренко. - Але і продали так, що угоду не змогли оскаржити у часи правління Віктора Януковича. Сума, до речі, залишається рекордною всі останні 10 років".

Саме такої ефективності, на думку експерта, і чекає влада від нового глави ФДМ.