США визнали, що тиснули на Україну

Білий дім визнав, що президент США Дональд Трамп заморозив майже $400 млн на безпекову допомогу Україні, частково тиснучи на цю країну через розслідування проти демократів

США визнали, що тиснули на Україну…

Про це заявив виконуючий обов'язки начальника апарату Білого дому Мік Малвані, передає Depo.ua з посиланням на CNN.

Через декілька годин Малвані став заперечувати, що "коли-небудь вимовляв ці слова".

Драматичне визнання відбулося під час обідньої пресконференції, де Малвані наполягав на тому, що він знає лише про прохання США розслідувати злам серверу Демократичного національного комітету, зламаним на виборах 2016 року, але текстові повідомлення між американськими дипломатами демонструють зусилля змусити Україну взяти на себе зобов'язання розслідувати справи щодо Burisma, компанії, на чолі якої був син колишнього віцепрезидента Джо Байдена. 

"Тому ми затримали гроші", – сказав Малвані.

Нагадаємо, міністр енергетики США Рік Перрі, якого підозрюють у тиску на Україну, повідомив американському президенту Дональду Трампу про намір подати у відставку незабаром.

ЗМІ повідомляли, що міністр енергетики США Рік Перрі підштовхував новий уряд України до змін у державній нафтогазовій компанії. Однак американський міністр цю інформацію заперечує. 

Наприкінці серпня ЗМІ повідомляли, що президент США Дональд Трамп попросив свою команду національної безпеки переглянути програму фінансування, відому як Ініціатива сприяння безпеці в Україні, щоб забезпечити використання цих грошей в інтересах Сполучених Штатів.

4 вересня стало відомо, що група американських сенаторів – республіканців і демократів – направила президенту США Дональдові Трампу лист із закликом без зволікання виділити $250 млн військової допомоги Україні.

Згодом адміністрація США та Конгрес підтримали рішення щодо розблокування безпекової допомоги Україні, яка передбачає загалом $391,5 млн.

Довідка: 25 вересня у Білому домі оприлюднили стенограму розмови Трампа й Зеленського. Відповідно до неї, Зеленський заявляв, що генпрокурор – 100% його людина, а Євросоюз мало допомагає Україні.

У США опублікували скаргу інформатора на розмову Трампа із Зеленським. Інформатор розповів, що новій українській владі натякали на те, що зустріч або телефонний дзвінок між Зеленським і Трампом залежатимуть від того, наскільки президент України виявить бажання співпрацювати з тих питань, які озвучували тодішній генпрокурор Юрій Луценко та адвокат Трампа Рудольф Джуліані. Йдеться про розслідування проти компанії, де працював син Джо Байдена.

Після цього стало відомо, що спікер палати представників Ненсі Пелосі планує оголосити початок процедури імпічменту американського президента Дональда Трампа.

У Європейському союзі різко відреагували на критику президента США Дональда Трампа та українського лідера Володимира Зеленського щодо недостатньої допомоги Україні з боку європейських країн.

Інформатор, який "злив" розмову Трампа із Зеленським, погодився на зустріч з конгресом.

Згодом ЗМІ "рознюхали", хто "злив" скандальну розмову Трампа і Зеленського.

30 вересня лідер республіканців у Сенаті заявив, що поставить імпічмент на голосування, якщо його підтримають у Палаті представників.

3 жовтня колишній спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер, який оголосив про відставку, з'явився перед членами трьох комітетів Конгресу для свідчень у рамках процедури імпічменту президента Дональда Трампа.

16 жовтня стало відомо, що Пелосі заявила, що конгрес США відклав голосування щодо дозволу провести імпічмент президенту Дональду Трампу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme