Бідні родичі квартири купують: "Бурштинового" Полякова запідозрили в незаконному збагаченні

Національне антикорупційне бюро України порушило кримінальну справу за фактом можливого незаконного збагачення народного депутата від "Народного фронту" Максима Полякова

Про це з посиланням на рішення Солом'янського районного суду Києва повідомляє "Слово і Діло", передає Depo.ua.

Так розслідуються обставини купівлі квартири в ЖК Crystal Park, де проживає Поляков. За версією слідства, її придбала помічниця нардепа Тетяна Любонько, використовуючи довіреність його сестри – Олени Ісаєвої.

У НАБУ вважають, що Любонько внесла понад 7 млн грн на рахунок родички політика перед купівлею квартири, походження коштів наразі не встановлене.

Офіційний дохід сестри нардепа за 18 років (1999-2017 роки) становить майже 950 тис. грн. Зважаючи на це, слідство вважає, що Поляков, використовуючи дані сестри, придбав зазначену квартиру й сам у ній проживає.

Крім того, детективи НАБУ встановили, що за п'ять років – з 2012 по 2017 – Поляков отримав офіційний дохід у розмірі 2,5 млн грн, а його дружина - трохи більше 81 тис. грн. Однак у декларації за 2015 рік нардеп задекларував 270 тис. доларів і 650 тис. грн готівки, а його дружина - 21 тис. доларів на банківських рахунках. Це, за версією слідства, може свідчити про незаконне збагачення нардепа.

Також слідство встановило, що сестра Полякова у 2013 році взяла у іпотеку двокімнатну квартиру - розмір кредиту становить півмільйона гривень за ставкою в 19,5% річних і терміном на 20 років. Зазначені договори були погашені після обрання Полякова нардепом, тоді як дохід чоловіка Ісаєвої у 2013-2015 роках дорівнював нулю, а сама Ісаєва за вказаний період заробила 1,2 тис. грн.

У бюро вважають, що зазначені договори міг погасити сам політик із грошей, які він нібито отримав незаконно. Детектив просив надати доступ до документів за іпотекою та кредити сестри Полякова для вивчення походження коштів, якими були погашені договори. Суд задовольнив клопотання.

Нагадаємо, що Національне агентство з питань запобігання корупції ухвалило рішення про повну перевірку електронних декларацій ще 11 чиновників, зокрема нардепа Максима Полякова.

Він є фігурантом так званої "бурштинової" справи – про отримання хабара за розробку законопроекту на користь бурштинокопачів.

Довідка. 11 липня Верховна Рада Рада зняла недоторканність, але не дала дозвіл на затримання та арешт нардепів Максима Полякова (Народний фронт) та Борислава Розенблата (позафракційний). Їх підозрюють в отриманні хабарів за лобіювання закону щодо бурштиновидобування.

13 липня ГПУ вручила підозри нардепам Полякову та Розенблату.

21 липня Солом'янський райсуд Києва обрав запобіжний захід для Полякова - заставу 300 тис. грн і зобов'язав носити електронний браслет та здати закордонні паспорти. Тоді обвинувачення докладно розповіло, як, за даними слідства, зароджувася в нього злочинний в злочинний умисел. Поляков вніс заставу 25 липня.

24 липня з'явилася інформація, що Поляков не дає одягнути на себе електронний браслет. Сам нардеп заявив, що ніхто йому й не намагався вдягнути браслет. Згодом адвокати заявили, що Поляков згоден лише на заставу, але не на браслет.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Влада