Безвіз для України не означає права на роботу в ЄС, - єврокомісар

Лібералізація візового режиму з ЄС для України не передбачає права на роботу в ЄС, а належні дотримання безвізових правил будуть важливими
Depo.Влада
13 травня 2016 12:27
ФОТО: depo.ua

Про це за підсумками його візиту в Україну повідомив Єврокомісар з питань міграції та внутрішніх справ Дімітріс Аврамопулос, передає depo.ua з посиланням на прес-службу представництва ЄС в Україні.

"Я дуже радий, що сьогодні міг особисто привітати президента, а також українську владу і народ зі всіма реформами, які вони провели в рамках діалогу з візової лібералізації і взагалі в рамках відносин з Євросоюзом. Україна доклала неймовірних зусиль, і вони принесли плоди", – сказав єврокомісар.

Він зазначив, що питання боротьби проти корупції вирішуються в пріоритетному порядку. На думку єврокомісара, такий підхід слід продовжувати і надалі.

"Наша пропозиція запропонувати можливість безвізових поїздок до ЄС для України є визнанням успішних реформ країни. Тому важливо, щоб Україна залишалася відданою ідеї продовження процесу реформ. Україні потрібна велика робота в боротьбі проти корупції, повна відданість реформам прокуратури та судової системи. Євросоюз, у свою чергу, буде залишатися відданим ідеї продовжувати підтримувати Україну на протязі всього цього процесу", – додав Аврамопулос.

На даний момент, запевняє єврокомісар, пропозиція щодо безвізових поїздок для України знаходиться в руках Ради ЄС та Європейського парламенту.

"Я щиро сподіваюся на те, що вони приймуть його як можна швидше. Це стосується посилення ділових, соціальних і культурних зв'язків між ЄС і Україною. Також йдеться про зміцнення міжлюдських контактів між нашими громадянами. Звичайно, звільнення від отримання візи не передбачає права на роботу в ЄС, а належні дотримання безвізових правил будуть важливими", – уточнив представник ЄК.

Аврамопулос додав, що чекає моменту, коли українські громадяни почнуть подорожувати у Шенгенській зоні без віз. Також він подякував президенту України Петру Порошенку за гостинність.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада