Без туалетів, окремих черг і відпочинку: Як на українсько-польському кордоні громадяни "стирчать" по 7-9 годин

Перед єдиним пішим переходом на українсько-польському кордоні – перед польським пунктом пропуску "Медика" – громадяни України простоюють у чергах по 7-9 годин

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на "Радіо Свобода".

Зазначається, що така ситуація склалася через те, що вже другий тиждень поспіль українці масово їдуть у Польщу на роботу.

За інформацією видання, майже вся нейтральна зона, або ж, як ще кажуть, сервісна – між українським і польським пунктами пропуску – заповнена громадянами України.

На оголошення із проханням дотримуватись соціальної дистанції, втомлені люди не зважають, багато хто нехтує й маскою.

Оскільки перед пунктом пропуску немає навіть лавок, люди сидять на валізах, або ж просто на траві. Більшість очікують на свою чергу "на ногах".

Видання зібрало також коментарі людей, які "застрягли" на кордоні.

"Я вже стою у черзі близько 7 годин. А ще до приміщення пункту пропуску мені 1 або 2 години чекати. Трохи стояв, трохи сидів. Їду у Кельце на сезонну роботу у полі. У мене все написано у запрошенні, де я буду працювати. Я був у Польщі на роботі до карантину. Але перший раз так довго чекаю", – розповів один із чоловіків.

Громадяни наголошуються, що біля пункту пропуску необхідно облаштувати туалети та місце для очікування й відпочинку – хоча б лавочки.

Немає також окремих черг для студентів і тих, хто їде не на сезонні роботи, внаслідок чого всі вимушені чекати в одній "шаленій" черзі.

Водночас, у Державній прикордонній службі України черги у нейтральній зоні пояснюють тим, що у зв’язку з карантином польська сторона запровадила обмежувальні заходи, і довше часу оформлюють документи.

"За останні дні стає більше людей, які їдуть у Польщу. З українського боку черги немає, тому що обмежень щодо виходу з території України немає. З польської сторони є певні обмеження у зв’язку з карантином, бо вносять дані щодо місця перебування громадянина України у Польщі, проходження обсервації, здійснюються санітарні заходи, що займає певний час. Тому людям доводиться очікувати перед польським пунктом пропуску", – пояснила речниця Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України Маргарита Вершиніна.

Нагадамо, 7 червня стало відомо, що українські заробітчани двома літаками примчали до Польщі на працю.

Повідомлялося також, що українські заробітчани у чергах на кордоні з Польщею проводять по 15 годин.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Влада