Без прийняття присяги Савченко не може стати нардепом

Центральна виборча комісія готова піти назустріч у питаннях реєстрації народного депутата 8-го скликання української льотчиці Надії Савченко, проти якої в Росії незаконно порушені кримінальні справи
Depo.Влада
5 листопада 2014 16:53
ФОТО: depo.ua
Без прийняття присяги Савченко не може стати нардепом
Без прийняття присяги Савченко не може стати нардепом

Про це заступник голови ЦВК Андрій Магера заявив сьогодні журналістам, передає ДеПо з посиланням на ТВі.

«З реєстрацією я не бачу серйозних проблем стосовно Савченко. Проблеми можуть виникнути на етапі прийняття присяги у Верховній Раді», - сказав Магера, відзначивши, що, відповідно до положень Конституції, якщо обраний депутат не прийме присягу в парламенті, то втратить депутатський мандат.

При цьому Магера зазначив, що Савченко може подати заяву про продовження строку її реєстрації народним депутатом.

«Вона може подати її особисто, але в цьому випадку вона особисто не подасть. Від її імені заяву можуть передати адвокати, від партії також можуть таку заяву принести, оскільки партія її висувала, і ЦВК може встановити якийсь термін. До речі, в законі не визначено, який може бути термін продовження. Теоретично і на рік може бути продовження», - сказав Магера.

«Я особисто пішов би назустріч і, якби вона попросила, скажімо, 60 днів, я погодився б, але рішення з цього приводу прийматиме лише ЦВК колегіально», - підкреслив Магера.

Нагадаємо, Савченко була викрадена бойовиками на Донбасі, а потім її переправили до Росії. Там льотчицю звинуватили в причетності до загибелі російських журналістів під Луганськом. З середини липня вона перебувала під арештом в воронезькому СІЗО. Потім Савченко перевели з Воронежа до Москви для проведення психіатричної експертизи.

Нагадаємо, 27 жовтня Басманний суд Москви подовжив до 13 лютого термін утримування Савченко під вартою.

Днями Савченко упізнала і назвала ім'я свого викрадача.