Без прийняття присяги Савченко не може стати нардепом

Центральна виборча комісія готова піти назустріч у питаннях реєстрації народного депутата 8-го скликання української льотчиці Надії Савченко, проти якої в Росії незаконно порушені кримінальні справи
Без прийняття присяги Савченко не може стати нардепом
Без прийняття присяги Савченко не може стати нардепом

Про це заступник голови ЦВК Андрій Магера заявив сьогодні журналістам, передає ДеПо з посиланням на ТВі.

«З реєстрацією я не бачу серйозних проблем стосовно Савченко. Проблеми можуть виникнути на етапі прийняття присяги у Верховній Раді», - сказав Магера, відзначивши, що, відповідно до положень Конституції, якщо обраний депутат не прийме присягу в парламенті, то втратить депутатський мандат.

При цьому Магера зазначив, що Савченко може подати заяву про продовження строку її реєстрації народним депутатом.

«Вона може подати її особисто, але в цьому випадку вона особисто не подасть. Від її імені заяву можуть передати адвокати, від партії також можуть таку заяву принести, оскільки партія її висувала, і ЦВК може встановити якийсь термін. До речі, в законі не визначено, який може бути термін продовження. Теоретично і на рік може бути продовження», - сказав Магера.

«Я особисто пішов би назустріч і, якби вона попросила, скажімо, 60 днів, я погодився б, але рішення з цього приводу прийматиме лише ЦВК колегіально», - підкреслив Магера.

Нагадаємо, Савченко була викрадена бойовиками на Донбасі, а потім її переправили до Росії. Там льотчицю звинуватили в причетності до загибелі російських журналістів під Луганськом. З середини липня вона перебувала під арештом в воронезькому СІЗО. Потім Савченко перевели з Воронежа до Москви для проведення психіатричної експертизи.

Нагадаємо, 27 жовтня Басманний суд Москви подовжив до 13 лютого термін утримування Савченко під вартою.

Днями Савченко упізнала і назвала ім'я свого викрадача.