Без Горбатюка справу про розстріл Майдану поховають, – адвокати родин Небесної Сотні

Адвокати родин Небесної сотні вважають, що рішення Генеральної прокуратури забрати у Департаменту спеціальних розслідувань справу Віктора Януковича і значну кількість слідчих матиме негативні наслідки, зокрема не можна буде осудити екс-президерта Віктора Януковича і його соратників
Depo.Влада
24 жовтня 2016 18:10
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на заяву Адвокатської дорадчої групи у Facebook.

На думку адвокатів, генпрокурор Юрій Луценко фактично розформував Департамент спеціальних розслідувань Сергія Горбатюка, який займається справами Майдану і злочинами високопосадовців.

"Горбатюку залишають саму назву, забирають повноваження і людей. В наказі зазначається про ліквідацію обох управлінь департаменту спеціальних розслідувань, скорочення і виведення за штат слідчих і прокурорів. Фактично це означає, що як центр розслідувань злочинів минулої влади, в тому числі злочинів проти Майдану, департамент знищено. У Горбатюка знову лишається 20 слідчих. Все, чого потерпілі домоглись за ці два роки, нищиться", - йдеться у заяві.

Адвокати прогнозують, що в Горбатюка заберуть справи про всі злочини щодо високопосадовців і насильницькі злочини в частині створення Януковичем ОЗГ та участі в ній інших вищих осіб держави.

"За планом, озвученим Юрієм Луценком, всі ці справи об’єднають разом із справами Клименка, Курченка та ін, що розслідуються військовою прокуратурою, і до кінця року направлять об’єднану справу, що налічуватиме 5000 томів до суду в порядку заочного провадження", - вважають вони.

Адвокати родин Небесної сотні  впевнені, що таке рішення ухвалене без усвідомлення юридичних і політичних наслідків:

- розвал центру розслідування справ,

- виведення потерпілих із процесу розслідування, -

- відсутність будь-якого контролю з їх боку,

- відсутність можливості подати цивільні позови і відшкодувати шкоду,

- виведення з-під кримінальної відповідальності Віктора Януковича та решти колишніх високопосадовців,

- унеможливлення кримінального подальшого переслідування цих осіб.

Наголошується, що з об'єднанням справ терміни розслідування, які залишаться, рахуються за найменшим із термінів справ до об'єднання, тобто залишиться 2-4 місяці, а цього замало для передання справи до суду.

"Часу, відведеного для заочного розслідування законом, забракне навіть для ознайомлення зі справою захистом і потерпілими… Навіть суто арифметично вже зараз бракує строків для ознайомлення із 5000 томів до спливу річного терміну розслідування і терміну, відведеного законом про заочне провадження. Це унеможливить призначення судом обвинувального акту до розгляду і винесення вироків", - попереджають адвокати.

Вони наголошують, що після закінчення терміну поновити розслідування буде неможливо.

У зв’язку з цим у вівторок, 25 жовтня, в "Українському домі", в  Українському кризовому центрі о 9:00 представники родин Небесної сотні і їх адвокати проведуть прес-конференцію.

Нагадаємо, що  ГПУ відсторонила Горбатюка від розслідування справи Януковича та передала її до новоствореного Управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями.  Новий орган налічує 63 співробітники.

На початку жовтня генпрокурор Юрій Луценко оголосив Сергію Горбатюку догану начебто через "неналежну організацію розслідування кримінальних проваджень колишніх чиновників часів Януковича".

Сам Горбатюк назвав цю догану необґрунтованою і зробив спробу оскаржити її.

Більше новин політики читайте на  Depo.Влад