Березюк лякає, що "доля Кривого Рогу" може спіткати всю Україну

Фракція "Самопомочі" продовжує вимагати прийняття нового закону про вибори
Depo.Влада
28 березня 2016 11:32
ФОТО: depo.ua

Про це на засіданні Погоджувальної Ради заявив голова фракції "Самопомочі" Олег Березюк, передає depo.ua.

Березюк почав свій виступ із "ліричного відступу", зачитавши цитати зі звернень громадян.

"Хочу навести вам дві цитати. Перша від старшої жінки, яка уважно стежить за роботою парламенту: "Передайте власникам парламенту, що вони - не те, чим володіють, а те, що роблять". І друга цитата - від пенсіонерів з Яворівського району Львівщини: "Ми, патріоти, звертаємось до вас із проханням - скажіть з трибуни тим брехунам, що народ не дурний. Перестаньте брехати нам про безвізовий режим, про МВФ, про бурштин", - зацитував Березюк.

Він закликав Верховну Раду не імітувати діяльність, а приймати реальні рішення.

"Люди уважні, незалежно від освіти чи життєвого досвіду. Треба перестати брехати. Власникам парламенту треба прийняти рішення, а не так, як вони це роблять у останні 15 років. Коаліція має призначити свого прем'єра. Парламент має змінити ЦВК. Дати прем'єру хоча б два роки часу, парламент повинен прийняти закон про вибори за відкритими списками. Тоді прем'єр почуватиметься у безпеці.

Якщо цього не станеться буде точно так, як сталося у Кривому Розі. Олігархічна система відтвориться дуже швидко. Бо на старому законі вона може робити те, що робила там раніше", - наголосив Березюк.

Він вчергове наголосив, що "Самопоміч" залишається в опозиції, однак готова підтримати рішення коаліції, які, на їхню думку, підуть на користь Україні.

Нагадаємо, раніше народний депутат від "Самопомічі" Єгор Соболєв опублікував власні дані підрахунку голосів на виборах мера в Кривому Розі, згідно з якими Юрій Вілкул отримали 210 тисяч голосів, а Семен Семенченко – 31 тисячу.

Згодом місцеві ЗМІ оприлюднили дані паралельного підрахунку протоколів з мокрими печатками у позачергових виборах мера Кривого Рогу. За Юрія Вілкула віддали свої голоси 73,09% виборців (209 406 осіб). Кандидат від "Самопомочі" Семен Семенченко набрав 10,74% голосів (30 777 осіб). На третьому місці – Світлана Сова (партія "Сила людей") з результатом 4,6% (13 190 голосів). На четвертому місці - кандидат від партії УКРОП Микола Колесник - 4,3% (12 315 голосів).

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада