Березюк: Донбас необхідно ізолювати, бо звільнити ми його не зможемо

Лідер фракції "Самопомочі" у Верховній Раді Олег Березюк вважає, що окуповану частину Донбасу потрібно повністю ізолювати, бо звільнити її зараз неможливо
Depo.Влада
4 вересня 2015 17:53
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив в  інтерв'ю "Українським новинам", передає depo.ua.

"Може досить "робити вигляд" і краще назвати речі своїми іменами: це - окупована територія, ми її ізолюємо воєнним, економічним, політичним способами, щоб вона нас не руйнувала, і будуємо країну, бо ми її не зможемо зараз звільнити. А нам пропонують там вибори проводити", - вважає він.

На думку Березюка, легітимізація окупованих територій шляхом виборів привела б до остаточної руйнації політичної системи України.

"Якщо ми створимо хоч найменшу можливість політичного проведення виборів, то вони їх проведуть, а якщо вони їх проведуть, то це відбудеться точно не за нашими правилами. Світ скаже: "Непогано", це право людей", - сказав він.

Березюк вважає, що "цивілізаційна межа Європи і східної деспотії", яка у 1939 році проходила по ріці Збруч, зараз "перемістилась до ріки Сіверський Донець".

"Сьогодні не можна зробити, як у 1939 році, зруйнувавши цю лінію і поширивши на всю країну локалізоване лише в її частині зло. Сьогодні треба якраз локалізувати", - впевнений політик

Він також вважає, що через два роки на Донбасі "буде така сама кількість людей, як і раніше, але це будуть інші люди, бо ті, хто звідти виїхав уже ніколи не повернуться".

При цьому Березюк вважає, що гуманітарно допомагати цим людям потрібно.

Він також навів приклад Молдови, яка не вносила зміни в Конституцію через проблемне Придністров'я, а ізолювала його, і яка розвивається далі і ненезабаром може вступити в Євросоюз.

Нагадаємо, Олег Березюк назвав гвалтуванням Конституції  голосування за зміни до Основного закону в частині децентралізації.

Більше новин читайте на Влада.depo.ua.