Березовець про вирок сину Джемілєва: Путін починає загравати з Заходом та Туреччиною

Несподівано ліберальне рішення російського суду стосовно сина Мустафи Джемілєва може пояснюватися заграваннями Путіна перед Заходом, або ж є наслідком тиску з боку Туреччини
Depo.Влада
2 червня 2015 18:00
ФОТО: depo.ua
Березовець про вирок сину Джемілєва: Путін починає загравати з Заходом та Туреччиною
Березовець про вирок сину Джемілєва: Путін починає загравати з Заходом та Туреччиною

Про це depo.ua заявив політолог Тарас Березовець, коментуючи рішення Краснодарського крайового суду щодо вини сина депутата Верховної ради України Мустафи Джемілєва - Хайсера не в умисному вбивстві, а в заподіянні смерті по необережності.

"Росія у справі кримських татар діє нелінійно. Вони не тільки залякують, але й намагаються знайти якісь способи, щоб домовитися. Зрозуміло, що Мустафа Джемільов ні на які оборудки з ними не пішов. Окрім того, це підігрівання Путіна відбувається на тлі тиску з боку західних країн. Він намагається зіграти в ліберального політика. Так вже було зі справою Валерія Ходорковського, коли несподівано Путін відпустив його закордон", - зазначив експерт.

Водночас, він не виключив і "турецький" слід у цій справі.

"Можливо, це - тиск по лінії Туреччини. Зараз Анкарою ведеться велика гра стосовно будівництва Південного потоку. І Туреччина опинилася у дуже незручній ситуації, коли Ердоган (Президент Туреччини - Ред) продовжує бізнес-стосунки з Путіним, і з іншого боку на нього тиснуть кримські татари, які вимагають вирішення своїх питань. Тому, можливо, що цей компроміс був досягнутий за посередництва Ердогана", - зазначив Тарас Березовець.

Нагадаємо, сьогодні присяжні у Краснодарському крайовому суді визнали сина депутата Верховної ради України Мустафи Джемілєва - Хайсера винним, але не в умисному вбивстві, а в заподіянні смерті по необережності. Частина 1 статті 109 КК РФ "Заподіяння смерті з необережності" передбачає до 2 років позбавлення волі. Враховуючи той факт, що Хайсер Джемілєв знаходився під вартою з травня 2013 року, його строк може вважатися вичерпаним.

Читайте також: Чи поведеться знову Захід на нову "пєрєстройку" в Росії