Береза: Кабмін зробив подарунок Януковичу, "забувши" створити Нацбюро розслідувань

Генпрокуратура з 1 березня втрачає повноваження у розслідуванні справ Майдану, а Національне бюро розслідувань ще не створене
Depo.Влада
19 лютого 2016 18:08
ФОТО: depo.ua

Про це розповів на своїй сторінці у "Фейсбуці" народний депутат Борислав Береза, передає depo.ua.

Він пояснив, що Генпрокуратура втрачає повноваження щодо розслідування справ Майдану відповідно до закону № 794-VIII від 12.11.2015

"Про що цей закон? Про створення спеціалізованої структури, ДБР, яка буде займатися розслідуваннями терору на Майдані. І всі справи Генпрокуратура буде зобов'язана закрити або передати в це Бюро. А тепер суть. Кабмін, між дерибаном і спробами зберегти свої крісла, просто забув створити це Бюро. А значить виходить приголомшлива правова колізія. Бюро не створено, Генпрокуратура не матиме повноважень займатися цим і буде зобов'язана закрити справи", - написав Береза.

На його думку, ця ситуація стане справжнім сюрпризом  для Януковича.

"А це, в свою чергу, забезпечує можливість зняття санкцій проти Януковича і всіх фігурантів Сім'ї. Причина? На підставі відсутності слідчих дій щодо персон знаходяться під санкціями. І азаровські-януковичівські адвокати вже працюють в Європі над цією апеляцією", - написав депутат.

"На цьому тижні ми не зупинили дію закону № 794-VIII від 12.11.2015 Найближчі три тижні ВРУ працювати не буде. Рада почне працювати с 14 березня. ГПУ перестане займатися цим з 1 березня. Бюро не створено. Кабмін просто про…ав це. Далі питання роботи адвокатів Януковича", - написав Береза.

Він наголосив, що єдине рішення - збирати позачергове засідання ВРУ та прийняти рішення про призупинення дії закону.

Нагадаємо, сьогодні у Генпрокуратурі заявили, що припиняють розслідування справ за злочинами під час Революції Гідності у 2013-2014 роках на Майдані в Києві з 1 березня. 

"Є закон про Державне бюро розслідувань. І в зв'язку з недосконалістю його статей маємо ситуацію, що з 1 березня слідство не зможе тривати. Тому що слідчі прокуратури втратять повноваження, а НБР працювати не буде", - сказав начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк. 

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада