Команда "непрохідного": Навіщо Гриценку єврооптимісти і збиті льотчики

Чумак, Томенко, Катеринчук, Стецьків, Новак – давно не нові обличчя в політиці. Однак Гриценко переконував, що ці та інші члени його команди здатні розчистити "будівельний майданчик" для створення нової країни

Як і очікувалось, провідною темою форуму, який висунув доцента Києво-Могилянської Академії Анатолія Гриценка кандидатом у президенти, стало об'єднання "демократичних кандидатів". Хто це, у своєму виступі розповів Мустафа Найем – Гриценко з найвищим рейтингом, Андрій Садовий і Святослав Вакарчук. Котрий, схоже, таки не балотуватиметься. До речі, окрім політичних соратників Гриценка Віктора Чумака, Єгора Фірсова, Миколи Томенка, Тараса Стецьківа та інших, поряд з героєм цього свята сиділа й трійка "єврооптимістів" - Світлана Заліщук, згаданий Найем, і Сергій Лещенко. Досі залишалося певною інтригою, кого ж із кандидатів підтримає ця скандальна трійця – Гриценка чи Садового. Схоже, ставку зроблено.

Свою програму дій виклав і Гриценко. Зупинимося на найцікавіших, на нашу думку, моментах. Перший – нікому нічого не винен, корупція з піраміди перетвориться на трапецію. Тобто, нагору нічого не носитимуть. А ще пригорозив за корупцію рубати руки. Навіть своїм партійцям.

Другий момент – пообіцяв зробити так, щоб середня зарплата складала 700 євро. Третє – поставить в рамки "силовиків", аби не тиснули на бізнес. А бойовим командирам відкриє соціальний ліфт. І найцікавіше – йому достатньо одного президентського терміну. Цю заяву зала зустріла особливо схвально.

Насамкінець Гриценко презентував свою команду, до якої увійшли лікар і волонтерка Вікторія Крамаренко, журналістка Христина Бондаренко, нардепи – колишні "ударівці" Віктор Чумак і Наталія Новак, екс-нардепи Олександр Мочков, Єгор Фірсов, Рустам Раупов, Микола Катеринчук, Тарас Стецьків, Микола Томенко, відомий банкір Олександр Савченко, давня політична соратниця "чесного" кандидата Марина Соловйова, секретар Львівської міськради Анатолій Забарило, заступник голови Львівської облради Володимир Гірняк, полковник Іван Апаршин, який працював з Гриценком у Міноборони, адвокат Саакашвілі Руслан Чорнолуцький, а також мало знайомі загалу Юлія Околічна – депутат Червонослобідської сільради з Черкащини, Ірина Озерна, активістка жіночого руху, підприємець з Полтавщини Василь Перепелиця, переселенець і громадський активіст Руслан Калінін та інші.

Членів команди Гриценка ще розберуть "на атоми" його опоненти. Особливо колишніх нардепів, деякі з них де і з ким тільки не були. Роздивляться під мікроскопом не тільки презентованих членів команди. У залі, приміром, був присутній колишній міністр фінансів Олександр Данилюк, який пішов з уряду зі скандалом. Одним словом, поряд з Гриценком опинилася достатня кількість людей, через яких його критики битимуть по самому кандидату. Але це буде трохи пізніше.

Нині ж прискіплива увага до тих речей у програмі Анатоля Степановича, які на слуху в усього суспільства – як підняти економіку і як переможно закінчити війну. Економічний рецепт Гриценка – подолати корупцію і тоді бізнес запрацює. Виглядає привабливо, якби не одне "але" - самого політика звинувачують у розпродажу армії в період, коли він очолював Міноборони. Гриценко все спростовує, однак ці звинувачення і далі гратимуть проти нього.

Що ж до миру, то значну критику у соцмережах викликала заява кандидата у президенти про скасування обов'язкового призову до Збройних Сил, введення контрактної армії і розвиток тероборони. Бо все це він міг втілити на посаді міністра оборони. На це вказують критики Гриценка. А друге – яким чином ці кроки сприятимуть завершенню війни. На жаль, Анатолій Степанович ніяк не може показати суспільству власну стратегію перемоги над Путіним. Поки у нього є тільки стратегія перемоги над нинішньою українською владою.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #ЗСУ