"Батьківщина" Тимошенко: Хто ті народні депутати представлятимуть партію у Верховній Раді

Партія Юлії Тимошенко "Батьківщина" під час з'їзду в Києві 10 червня 2019 року офіційно оголосила свою першу п'ятірку кандидатів у виборчому списку на позачергових виборах 2019 року.

Depo.ua розповідає про тих, хто складає ядро команди Тимошенко.

1.Тимошенко Юлія Володимирівна

Юлія Володимирівна Тимошенко є керівником партії "ВО "Батьківщина" вже 20 років. Вона народилася у Дніпрі 27 листопада 1960 року в родині Володимира Абрамовича Григяна та Людмили Миколаївни Телегіної. 

В розквіт радянської перебудови, у 1988 році, разом з чоловіком Олександром Тимошенком подалася у бізнес, відкривши кооператив, що надавав населенню послуги відеопрокату. У 1991 році вони створили корпорацію "Український бензин". Саме це підприємство згодом стало базою для "Єдиних енергетичних систем України" - одного з найбільш потужних гравців на ринку природного газу.

Під чуйним наставництвом тодішнього лідера партії "Громада" Павла Лазаренка Тимошенко вперше стала нардепом у 1998 році, обравшись по мажоритарному округу в Кіровоградській області. З того часу прізвище Тимошенко стало одним з найбільш згадуваних в контексті української політики.

Пройшовши через кілька виборів Тимошенко вдалося здобути у парламаменті підтримку і двічі стати прем'єр-міністром - у 2005 та у 2007 роках.

Програвши у 2010 році на виборах Януковичу Тимошенко заразом програла і свою свободу. В 2011 році Печерський суд столиці засудив Тимошенко до 7 років в'язниці за перевищенні службових повноважень під час укладання у 2009 році угод з Росією про постачання та транзит газу. Тимошенко поїхала у Качанівку, а її рейтинг стрімко покотився вниз.

На волю Тимошенко вийшла у 2014 році, потому як було повалено Януковича. Появу Тимошенко на сцені Майдану у інвалідному візку та на підборах було сприйнята вельми неоднозначно. Відчувалося, що її авторитет за роки відсидки зазнав нищівних уражень. В той момент всім здавалося, що Юля вже відіграла свою партію і має піти на тиху пенсію колисати онуків. 

Але вже у 2018 році Тимошенко стала чи не найбільш ймовірним претендентом на посаду президента. І зараз, зоч і програвши чергові перегони, готується знову завести свою політичну силу до парламенту, аби спробувати утворити там нову коаліції і вчергове очолити Кабмін.

2. Тарута

Лідер партії "Основа" під час президентської кампанії "ліг" під Тимошенко, знявши свою кандидатуру. Тимошенко це не сильно допомогло. Але Тарута заслужив місце у прохідній частині "Батьківщини". 

Сергій Олексійович Тарута народився 23 липня 1995 року у селі Виноградному, яке є передмістям Маріуполя, на Донеччині.

Тарута створив і очолив корпорацію "Індустріальний союз Донбасу".  У корпорацію увійшли кілька потужних виробників металу Сходу України, продукція яких користувалася неабияким попитом на в тому числі і американському ринку.

Незабаром корпорація обросла активами не лише в Україні, а й в Європі та Росії.

Після перемоги Революції Гідності указом виконувача обов'язків президента України Олександра Турчинова призначений головою Донецької ОДА. Але вже через півроку 10 жовтня 2014 року пішов з цієї посади і у листопаді того ж року став народним депутатом Верховної Ради України 8 скликання по 58-му мажоритарному округу м. Маріуполь як самовисуванець.

У 2017 році створив партію "Основа".

3. Валентин Наливайченко

Екс-голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко був учасником багатьох політичних проектів. І навіть пробував створити свій. Але зараз знайшов прихисток у лавах "Батьківщини".

Велика частина кар'єри Наливайченко пов'язана з дипоматичною роботою – він навіть дослужився до рангу надзвичайного і повноважного посла України першого класу. Працював за кордоном та у МЗС України. Був навіть генеральним консулом посольства України в США і заступником міністра закордонних справ України. 

У 2006 році Ющенко несподівано "пересадив" Наливайченка у СБУ, де той зміг певний час покерувати Службою – аж до приходу до влади Віктора Януковича.

У 2012 році обрався депутатом від "УДАРу". 

У 2016 створив і очолив політичний рух "Справедливість".

4. Сергій Соболєв

Сергій Соболев розом з Запоріжжя. Він один з небагатьох учасників сьогоднішньої політичної сцени, хто був депутатом ще 1-го скликання Верховної Ради.

Був членом партії "Реформи і порядок" Віктора Пинзеника, яка згодом стала однією зі складових "Нашої України" Віктора Ющенка.

Після "розлучення" Ющенко і Тимошенко в середині 2000-х, обрав Тимошенко і з тієї пори є чи не найвірнішим її соратником. Є беззмінним спікером "Батьківщини" і провідником думки Юлії Тимошенко.

5. Олена Кондратюк

Уродженка Львова Олена Кондратюк не надто воліє бути на публіці, хоча у політику прийшла вже більше 10 років тому. Тим не менш вона стабільно отримує прохідні місця в передвиборчих списках "Батьківщини". Про Кондратюк відомо, що вона є дружиною генерального директора телевізійного каналу ICTV Олександра Богуцького.

6. Кириленко Іван Григорович : народився 2 жовтня 1956 року, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, народний депутат України, член політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина", проживає в місті Києві, судимість відсутня, включений до виборчого списку під № 6.

Кожем’якін Андрій Анатолійович : народився 13 листопада 1965 року, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, народний депутат України, член політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина", проживає в місті Києві, судимість відсутня, включений до виборчого списку під № 7.

Немиря Григорій Михайлович : народився 5 квiтня 1960 року, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, народний депутат України, член політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина", проживає в місті Києві, судимість відсутня, включений до виборчого списку під № 8.

Власенко Сергій Володимирович : народився 7 березня 1967 року, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, народний депутат України, член політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина", проживає в місті Києві, судимість відсутня, включений до виборчого списку під № 9.

Дубіль Валерій Олександрович : народився 26 вересня 1973 року, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, народний депутат України, член політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина", проживає в місті Чернігові, судимість відсутня, включений до виборчого списку під № 10.

Абдуллін Олександр Рафкатович : народився 29 червня 1962 року, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, народний депутат України, член політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина", проживає в місті Києві, судимість відсутня, включений до виборчого списку під № 11.

Крулько Іван Іванович : народився 20 липня 1981 року, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, народний депутат України, член політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина", проживає в місті Києві, судимість відсутня, включений до виборчого списку під № 12.

Лабунська Анжеліка Вікторівна : народилася 2 листопада 1967 року, громадянка України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, фізична особа – підприємець, адвокат, член політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина", проживає в місті Києві, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 13.

Бондарєв Костянтин Анатолійович : народився 13 вересня 1972 року, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, фізична особа – підприємець, член політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина", проживає в селі Грузьке Макарівського району Київської області, судимість відсутня, включений до виборчого списку під № 14.

Цимбалюк Михайло Михайлович : народився 21 листопада 1964 року, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, пенсіонер, член політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина", проживає в місті Києві, судимість відсутня, включений до виборчого списку під № 15.

Данілов Віталій Богданович : народився 10 червня 1967 року, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, консультант підприємства, ТОВ "Інвестор-Атіка", член політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина", проживає в місті Харкові, судимість відсутня, включений до виборчого списку під № 16.

Бєлькова Ольга Валентинівна : народилася 16 червня 1975 року, громадянка України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, народний депутат України, безпартійнa, проживає в місті Києві, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 17.

Кучеренко Олексій Юрійович : народився 3 квiтня 1961 року, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, голова, Всеукраїнська громадська організація "Спілка власників житла України", фізична особа – підприємець, безпартійний, проживає в смт Козин Обухівського району Київської області, судимість відсутня, включений до виборчого списку під № 18.

Ніколаєнко Андрій Іванович : народився 23 червня 1979 року, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, Голова ради директорів, ТОВ ВКФ "Велта", безпартійний, проживає в місті Києві, судимість відсутня, включений до виборчого списку під № 19.

Волинець Михайло Якович : народився 30 жовтня 1956 року, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, голова, Конфедерація вільних профспілок України, голова, Незалежна профспілка гірників України, безпартійний, проживає в місті Києві, судимість відсутня, включений до виборчого списку під № 20.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme