Майдан проти капітуляції: Що Зеленський робитиме з протестами після "Нормандії"

Учора у Києві та інших містах відбулися акції проти капітуляції. Одна із них – на Банковій – доволі радикальна. Але чомусь не було акцій на підтримку Зеленського

Політичний оглядач
Майдан проти капітуляції: Що Зеленський…

На акцію "Червоні лінії", що вдень зібралася в середмісті столиці, зібралося близько 10 тисяч людей, ще менше було на Банковій. На невеликій, як для традицій Майдану, чисельності протестувальників робили акцент як провладні ЗМІ, так і проросійські. По темі переговорів у Парижі вони виявляють дивний збіг позицій.

На першій акції переважали виступи політиків з давньою майданною історією, виступав на віче і Петро Порошенко. Основний лейтмотив заяв трибунів – не допустити капітуляції, жодних компромісів із Путіним. На вечірньому дійстві "Варта на Банковій" біля президентського Офісу ці сигнали звучали радикальніше, протестувальники намагалися встановити сцену, але зробити їм цього не дали. Утім, на відміну від подій 1 грудня 2013-го, коли "Беркут" влаштував кривавий розгін акції біля Адміністрації Януковича, цього разу силовики намагалися діяти акуратно. Чи діятимуть так і далі під час нинішніх мітингів і наступних, які обов’язково будуть, залежить від кількох факторів, у тому числі - позиції керівництва МВС та пов’язаних із ним рухів. Такими вважають, зокрема, "Нацкорпус". Не виключено, що в їх виконанні ми ще побачимо якісь радикальні дії, що або мають за чисельністю й спецефектами затьмарити мітинги нацдемів, або, навпаки, їх дискредитувати. Щоб ті більше не намагалися застовпити за собою вулицю.

До речі, про дискредитацію. Організаторів учорашніх акцій у чому тільки не звинувачували. І в порушенні дня трауру по загиблих під час пожежі в Одесі, і в не патріотичності. Мовляв, президент їде до Парижу і треба, щоб усі його підтримали, а ці тут мітингують. І так послаблюють позиції української сторони. Зокрема, дописом подібного змісту відзначився екс-прем’єр Володимир Гройсман. Він назвав організаторів мітингу "дешевими політиканами, які хочуть поставити підніжку президенту як політичному опоненту". Теза про не патріотичність, скоріше за все, стане ключовою в антимайданній пропаганді провладних спікерів і протягом цього тижня.

А ще – спробують створити міф, що за акціями проти капітуляції стоять не лише Порошенко і його оточення (бо це очевидно), а й олігархи. На одному з модних зараз зливних Телеграм-каналів поширили конспірологічну версію: акції спонсорує… Ахметов. А то нічого, що Зеленський обрав майданчиком для свого останнього виступу перед поїздкою в Париж саме ток-шоу Шустера на каналі "Україна"?

Минулий тиждень "Слуги" в інформаційному плані якщо не виграли, то принаймні задавили опонентів масою – чисельністю спікерів і мозаїкою заяв. У яких кожен чув, що хотів і робив висновки, які сам собі надумував. Це мало спрацювати, принаймні, майдани дійсно виявилися не велелюдними. Отже, люди або вирішили почекати результатів. Або ж вірять Зеленському.

До речі, якщо вже говорити про масові акції, то на підтримку заявлених президентом ініціатив взагалі ніхто не вийшов. Тобто, якщо вже бути зовсім точними, то на Михайлівській площі відбувся молебень за успіх переговорів у Парижі. На молебень за власною ініціативою зібралося зовсім небагато людей. Чому влада відмовляється від проведення власних мітингів, досі залишається загадкою. Невже ніхто з 13 541 528 виборців, які віддали свій голос за Зеленського у другому турі президентських виборів, не бажає організуватися на підтримку свого обранця? Вийти на мітинги і сказати своє вагоме "Пане президенте, ми віримо, що ви не зрадите". Тому, коли провладні спікери вказують на малу чисельність антикапітуляційних виступів, то нехай спочатку пояснять, де поховалися їхні 73%.

Чи зможуть збільшити свою чисельність протести проти Зеленського? Скажемо так, незважаючи на те, що привезе президент з Парижа, ми можемо отримати повторення історії з документами Мінська-2, які після зустрічі Порошенка, Путіна, Меркель і Олланда ще певний час ходили в різних варіантах і кардинально нарізно коментувалися українською стороною, Росією та бойовиками. Це посилювало відчуття "зради". Зараз також може бути дві правди – від влади й опозиції. Правду останніх є кому відстоювати. 10 тисяч це вже початок. А чи вистачить ресурсу у влади? Так, її виборець на майдани не ходитиме, це вже зрозуміло, проте він, як і виборець опозиції, точно буде проти, коли його обдурюватимуть.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme