Азаров вважає, що Янукович надто довго "панькався" з Майданом

Колишній прем'єр-міністр України Микола Азаров вважає, що екс-президент Янукович надто довго намагався досягти компромісу з майданівцями
Depo.Влада
4 березня 2016 21:59
ФОТО: depo.ua

Про це, як передає depo.ua, Азаров висловився в інтерв'ю "Новій газеті".

"Ми цим ідіотизмом (пошуком компромісу, - ред.) займалися три місяці. Грудень, січень і лютий. А нам треба було вже збагнути, що вступив в силу сценарій держперевороту і ніякі компроміси [не допоможуть]. 28 листопада в Європі хотіли з помпою відзначити підписання Євроасоціації з Грузією, Азербайджаном і Україною. Що, як вони думали, завершувало б процес відриву цих країн від Росії. І раптом процес зривається! Тому що ми відклали підписання. І весь форум провалився. Для нас це не було трагедій. А для них [на Заході] було.

Баррозу мені дзвонить і каже: "Якщо ви як прем'єр і президент не підпишіть угоду, то підпишуть його інші президент і прем'єр". Треба вам пояснювати, що це означає?" – емоційно розповідає Азаров.

Він також пояснив, чому запросили у Росії кредит, відомий тепер як "борг Януковича".

"Кожен думає, виходячи зі своїх інтересів. Нам було цікаво розвивати відносини з ЄС, але щоб це не суперечило коопераційним зв'язкам з РФ ... Ви там згадали кредит в $3 мільярди. Він нам потрібен був для стабілізації ситуації в країні. Почалися заворушення в центрі столиці, вони позначилися на економіці. Плюс в січні 2014 року закінчувався термін повернення 825-мільйонного кредиту Ощадбанку. Нам потрібно було десь перекредитуватися. Американці фінансові ринки нам закрили, але ми домовилися про вигідне кредитування на 2014 і 2015 роки з Росією і Китаєм. Тобто нам треба було просто протриматися два-три місяці. Тому ми взяли той кредит на 3 мільярди", - сказав Азаров.

Він вважає, що Януковичу слід було "роззброїти" майдан негайно, не ведучи переговорів.

"Коли стали використовуватися "коктейлі Молотова", я зібрав послів західних країн і сказав: ви і ваші підопічні межу перейшли, попереджаю як прем'єр, якщо ви не роззброїли своїх бандитів, то це зробимо ми.

Ну а Янукович вважав, що зможе домовитися, і почав переговори. Можна це робити один день, два, але не три місяці ж! Він повинен був виконати свій обов'язок і поставити ультиматум американцям: якщо протягом 24 годин бойовики не роззброюються, то я починаю штурм. Думаю, американці здригнулися б і дали б команду будівлі звільнити. Але він не пішов на це. І що тепер з країною?" – каже Азаров. 

Читайте також: Азаров впадає в маразм: Каже, що Майдану не було

Більше новин про політичне житт