Азаров впадає в маразм: Каже, що Майдану не було

Колишній прем'єр-міністр України Микола Азаров переконаний, що Майдан почався не через рішення його уряду про відстрочку Асоціації з ЄС, більше того – на його думку, Майдану взагалі не було
Depo.Влада
4 березня 2016 21:25
ФОТО: depo.ua

Про це, як передає depo.ua, Азаров заявив в інтерв'ю "Новій газеті".

"Майдан почався не через це!" – наголосив Азаров у відповідь на зауваження журналіста, що революція почалася після раптового рішення відстрочити підписання Угоди про асоціацію.

Він запевнив, що це його рішення не було несподіваним.

"Не в один день. І я ще раз підкреслюю: курс на модернізацію, курс на боротьбу з корупцією, курс на проведення реформ, пов'язаних з дерегуляцією, зниженням адміністративного тиску на бізнес, - це все було актуально. Я дам вам свою книгу, там написано докладно про нашу роботу. А навколо Майдану створили безліч міфів, які не відповідають дійсності.

Неначе це було якесь народне повстання. Так, народ спокійно працював, пиячив, відпочивав в ресторанах, гуляв і так далі. Нікому б і в голову не прийшло влаштовувати переворот", - сказав Азаров.

Він розповів, що європейська система правосуддя його дуже розчарувала.

"Ми проводили курс на модернізацію країни, створювали правову державу, тому що неможливо розвивати країну, маючи корумповані суди. Ми наївно вважали, що європейська система правосуддя діє стабільно, має вікові традиції, і коли юстиція приймає рішення, то вона дійсно закриває очі і не дивиться на ваги. Все це, як з'ясувалося, нісенітниця!" – розповів Азаров. 

"Ми знали (у 2013 році), що готується черговий Майдан. А що таке Майдан? Це державний переворот", - сказав Азаров, заперечивши, що це був громадянський протест.

"Який же це протест? Протест - це коли люди виходять з мирними гаслами, плакатами, великий натовп може зібратися, 50 тисяч, 100 тисяч, але мирно! Вимагають зміни влади? Будь ласка. Створюється група переговірників, знаходиться якийсь компроміс. Хочете, щоб ми відразу пішли. Чи не буде так. Треба підготувати все, організувати, вибори там. Стоятимете далі? Так стійте - хоч місяць, хоч два, хоч десять. Але не забувайте, що на Майдан виходять 50 тисяч, а в країні живуть 50 мільйонів. Решта 49 з чимось мільйонів на Майдани не виходять", - сказав екс-прем'єр.

"Але виходять найактивніші і свідомі, хіба ні?" – спитав кореспондент.

"Ви знову дурниці говорите. Свідомі! Захопили будівлі міністерств, розграбували, влаштували катівню в мерії Києва. Це справжнісінький набрід і нацисти", - наголосив Азаров. 

Розгін студентського Майдану назвав нісенітницею. 

- Це повна нісенітниця. Навіть якщо взяти найбільш неприємний інцидент, коли "Беркут" розігнав всіх ось цих ...

- Студентів?

- Та яких студентів?! Мені навіть дико слухати це все! У вас засіли якісь абсолютно... Мені нема чого абсолютно брехати! Абсолютно! У мене немає ніякого бажання, щоб ви зобразили мене краще або гірше. Плювати мені на це! Тому [скажу так]: навколо всіх подій на Україні була добре підготовлена акція, супроводжувана ЗМІ. Так що ніякого Майдану насправді, звичайно, не було. У перші дні туди походили студенти з Києво-Могилянської академії, близько 50 осіб максимум. У мене з кабінету було все видно, я їх сам спостерігав кожен день. До п'ятниці студенти пішли взагалі. А залишилися тільки проплачені з Західної України, в основному бомжі всякі, абсолютно сміттєвий набрід.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада