Австрійські ЗМІ повідомили подробиці кримінальної справи, пов'язаної з Ложкіним

У справі про відмивання грошей фігурують три людини, а сума збитків від сумнівних операцій оцінюється в більш ніж 5 млн євро
Depo.Влада
25 вересня 2015 14:24
ФОТО: depo.ua

Голова адміністрації президента України Борис Ложкін може проходити по цій справі як свідок, передає ZN.ua з посиланням на австрійське інформаційне агентство APA.

Відділ у боротьбі з корупцією прокуратури Австрії заявляє про те, що знайшов факти відмивання грошей, розслідуючи підозрілу історію з главою адміністрації президента України Борисом Ложкіним.

В цій історії фігурують ще дві людини - громадяни України.

"Йдеться про збиток в більш ніж п'ять мільйонів євро", - йдеться у публікації.

Не виключається також, що Ложкін може проходити у цій справі тільки як свідок. Прокуратура Австрії вже направила в Генпрокуратуру України запит про правову допомогу в розслідуванні, про що напередодні повідомляв народний депутат і екс-журналіст Сергій Лещенко.

Як наголошується в публікації агентства, Ложкін, "який раніше був успішним медіа-бізнесменом, а пізніше був призначений главою президентської канцелярії, є "правою рукою" Порошенка та є одним з найвпливовіших чиновників своєї країни".

"Тому австрійські судові розгляди можуть мати істотний вплив на українську внутрішню політику", - йдеться у публікації.

Агентство повідомляє, що 43-річний Ложкін (родом з Харкова) є мультимільйонером. За кілька місяців до початку політичних потрясінь в Україні, він продав у 2013 році свої частки (на 400-500 млн доларів) в UMH group олігарху Сергію Курченку, який після зміни влади втік у Росію.

"Не виключено, що нинішнє розслідування пов'язане з цією угодою", - йдеться в повідомленні.

Для президента України Петра Порошенка розслідування зараз зовсім невчасне, підкреслюється в статті. 

Читайте також: Війна компроматів: Григоришин та "справа Ложкіна" в Австрії

Більше новин про політику читайте у розділі Влада.depo.ua