Авіакатастрофа в Ірані: Супрун пояснила, як допомогти рідним загиблих

Колишня очільниця МОЗ Уляна Супрун дала пару порад для тих, чиї близькі загинули в авіакатастрофі в Ірані

Про це вона написала у Facebook, передає Depo.ua.

"Такі неочікувані ситуації характеризуються насамперед дуже сильним впливом на психічний стан людини, що викликає в неї травматичний стрес. Він може проявлятися як нерозуміння та неприйняття того, що відбулося, нездатність робити звичні речі, ізоляція, відчуження, панічні реакції або може мати фізичні прояви (головний біль, біль у животі чи інших частинах тіла) тощо", – зазначила Супрун.

Екс-міністр зазначила, що важливо, аби з людьми, які переживають втрату близьких, працювали екстремальні чи кризові психологи. Такі фахівці мають навички роботи з людьми, які гостро переживають втрату чи трагедію. В їхній роботі важливо бути поруч, спрямувати людину на розуміння своїх почуттів та на необхідність їхнього прояву.

"Для близьких та рідних людей також важливо вчасно отримувати оновлену інформацію. Адже під час очікування новин про долю своїх рідних та алгоритму дій, у них можуть з’являтися панічні реакції", – запевнила вона.

Колишня очільниця МОЗ радить створити упредметнення трагедії, тобто місце, куди люди можуть приносити квіти чи інші речі або ж запалювати свічки у пам’ять про загиблих.

Супрун також додала, що можна зробити, аби підтримати людину, яка переживає втрату:

▪ Будьте щирими у спілкуванні. Не намагайтеся мінімізувати чиїсь втрати, не надавайте спрощених рішень або не давайте порад, про які вас не просять. Набагато краще послухати людину або просто визнати: "Я не впевнений/на, що сказати, але хочу, щоби ви знали, що мені не все одно".

▪ Будьте готові сидіти мовчки, людині не завжди хотітиметься говорити про те, що вона відчуває. Якщо ви не можете придумати що сказати, просто подивіться в очі, візьміть за руку чи обійміть.

▪ Будьте поруч та допомагайте. Не просто запитуйте, чи можете ви щось робити, так ви переносите тягар рішення на людину. Натомість пропонуйте самостійно конкретні, прості дії – принесіть вечерю, запропонуйте відповідати на телефон чи виконати якісь хатні справи.

▪ Будьте готові слухати. Скоріш за все людині, що переживає втрату, потрібно буде багато згадувати загиблу людину та говорити про спогади чи те, як її не стало. Будьте терплячі, адже такі розмови – спосіб осмислення та прийняття втрати.

▪ Слідкуйте за емоційним та психологічним станом людини. В разі, якщо ви помітили симптоми депресії – постійний тривожний, пригнічений чи спустошений стан, дратівливість, почуття провини, нікчемності і безнадії, проблеми зі сном, небажання виходити з дому чи суїцидальні думки.

8 січня пасажирський літак Boeing 737-800 авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" розбився біля іранського аеропорту Імама Хомейні

Усі пасажири та члени екіпажу літака – 176 осіб – загинули. Серед пасажирів Boeing 737-800, який розбився у Тегерані, були громадяни Ірану, Канади, України, Швеції, Афганістану, Німеччини та Великої Британії

 

Читайте також: В Ірані розбився український пасажирський літак (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme