Авіакатастрофа українського літака над Тегераном: Які заяви зробили світові лідери

Наразі ситуація навколо розслідування катастрофи рейсу PS752 Тегеран-Київ стає все більш напруженою, адже світові лідери оприлюднюють протилежні дані та версії

Авіакатастрофа українського літака над Т…

Depo.ua зібрав різні позиції світових лідерів та офіційних представників країн. 

Прем'єр Канади Джастін Трюдо виступив з офіційною заявою. 

"З моменту мого останнього звернення до громадян Канади відбувалися безперервні переговори з міністерствами закордонних країн, очільниками розвідслужб і військовими. Ми виявили нові важливі дані про можливі причини цієї смертельної катастрофи, і канадці повинні про них знати. Ці новини безсумнівно стануть ще одним шоком для сімей, які і так страждають. Згідно з даними нашої розвідки і розвідувальних управлінь наших союзників, літак був збитий іранською ракетою типу "земля-повітря". Можливо, це було зроблено ненавмисно", – зазначив канадський лідер.

Схожий меседж оприлюднив прем'єр Британії Борис Джонсон.

"Наразі існує велика кількість інформації про те, що літак був збитий іранською ракетою "земля-повітря". Це цілком могло статися ненавмисно. Ми тісно співпрацюємо з Канадою і нашими міжнародними партнерами, необхідно провести повне і прозоре розслідування ", – йдеться в письмовій заяві високопосадовця, поширеній в четвер увечері канцелярією уряду.

Президент України Володимир Зеленський у сьогоднішньому зверненні вирішив до конкретики не вдаватися. 

"Версія про влучання ракети в літак не виключається, але станом на сьогодні не є підтвердженою. Враховуючи останні заяви лідерів держав у ЗМІ, ми закликаємо всіх міжнародних партнерів – передусім уряди США, Канади та Великої Британії – надати дані та докази, які стосуються катастрофи, у розпорядження комісії з розслідування причин", – заявив лідер держави. 

При цьому голова української РНБО Данілов заявив про чотири робочих версії. Це ураження літака зенітною ракетою, зіткнення з безпілотника, технічні причини і терористичний акт всередині літака. 

Позиції лідерів США розділилися. Президент країни Дональд Трамп акцентував, що версію з технічними проблемами він би не став розглядати серйозно. 

"У мене є свої підозри ... у інших теж є такі підозри. Хтось міг помилитися з іншого боку... Він летів в досить скрутному регіоні. Деякі кажуть, що це була технічна несправність. Я особисто не думаю, що це навіть варто розглядати", – зазначив американський лідер. 

Натомість держсекретар США Майк Помпео вважає несправність обладнання вірогідним варіантом. 

"Спричинити катастрофу українського літака міг механічний збій (...), але остаточно причину мають визначити слідчі", – зазначив високопосадовець в інтерв'ю Fox News

Сьогодні Помпео говорив з Володимиром Зеленським і, як розповів потім, запропонував допомогу у розслідуванні. 

Глава організації цивільної авіації Ірану Алі Абедзаде спробував спростувати версію щодо збиття літака системою ППО його країни.

"Як я вже сказав, спираючись на закон, наразі є повна координація між нашою повітряною обороною та системою повітряної авіації. Їхні команди сидять поруч, тож такого просто не могло статися", – зазначив він на прес-конференції, закликавши США та Канаду поділитися доступною їм інформацією.

"Для нас очевидно, і про це ми можемо говорити впевнено, що жодна ракета не вдарялася у літак", – сказав іранець. 

На Росії ситуацію прокоментував заступник голови міжнародного комітету Ради Федерації, генерал ФСБ Володимир Джабаров. Він заявив, що наразі немає підстав підозрювати Іран. 

"Я вважаю, що підстав робити такі заяви немає. Все може бути, але поки таких підстав я не бачу", – зауважив силовик.

Аналогічну заяву зробив заступник голови МЗС країни-агресора Сергій Рябков, акцентувавши, що для звинувачень Ірану наразі "немає основи".

Прем'єр Австралії Скотт Моррісон заявив, що дані його країни схожі на отримані Канадою. 

"Австралія отримала схожу інформацію, схожу на оприлюднену Канадою та США… Все, що розвідка представила нам зараз свідчить про те, що це був ненавмисний вчинок. Надзвичайно важливо, щоб було організовано повне і прозоре розслідування цієї жахливої події, щоб доклали усіх можливих зусиль, аби отримати інформацію з чорного ящика, яка очевидно може дати слідству чимало важливих даних", – зазначив прем'єр країни

Цілком можливою ракетну версію вважає і очільник Міністерства закордонних справ Нідерландів Стеф Блок.

"Дуже ймовірно, що літак був збитий іранськими ракетами", – сказав він сьогодні після прибуття на екстрену зустріч Ради ЄС в Брюсселі.

Нагадаємо, 9 січня Іран оприлюднив попередній звіт про авіатрощу літака МАУ, де зазначається, що пілоти хотіли повернутися в аеропорт вильоту.

Згідно зі звітом, літак МАУ загорівся в повітрі, до зіткнення із землею.

Але того ж таки 9 січня в США з'явилася інформація про те, що літак, імовірно, був збитий іранською ракетою.

Зокрема, незадовго до катастрофи були зафіксовані включення іранського радару та два пуски ракет "земля-повітря".

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme