Аваков звинуватив Каськіва і Льовочкіна в мільярдних махінаціях

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков розповів про проведення досудового розслідування відносно Владислава Каськіва
Depo.Влада
13 травня 2015 23:30
ФОТО: depo.ua

Про це він міністр написав на своїй сторінці у "Фейсбуці", передає depo.ua.

Він вважає, що колишній глава Адміністрації президента Сергій Льовочкін за корупційні гроші організовує через Каськіва скупку маргінальних нардепів і організовує виплату "мітингуючим" за наймом.

"Прості ланцюжки, прості мільярди непростих дядичок, що грають на вкрадені гроші в свої корисливі політичні ігри з мільйонами українців. Остхем -Фірташ- Льовочкін - 5,7 млрд. збитків, Держінвестпроект -Каськів- Льовочкін - 2 млрд, Телеканал Інтер - підроблений підпис Плужнікова- Левочкін- ..., Янукович - і глава його адміністрації президента Льовочкін .... всіх алюзій і ланцюжків і не перелічиш", - зазначає він.

Зокрема, в повідомленні голови МВС зазначається, що головним слідчим управлінням МВС України проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні з ознаками злочинів, передбачених статтями 191 і 209 КК України (розкрадання державних коштів, а також легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом) за фактом діяльності службових осіб "Держінвестпроекту".

Встановлено, що службові особи "Держінвестпроекту", за попередньою змовою групою осіб, із службовими особами ДП "Державна інвестиційна компанія", ТОВ "Боржава резорт", ТОВ "Біоннік Девелопмент", ДП "Єл Єн Джі Термінал", ТОВ ТД "Борисфен", ДП "Дирекція з будівництва та управління проектом "Повітрянній експрес", ДП "Грін Єнерго", ДП "Національний проект "Відкітій світ" та інших підприємств - в 2012-2013 роках, заволоділи грошовими коштами в сумі близько 2 млрд гривень, виділених з державного бюджету України, а так само інвестованих Китайською народною республікою для реалізації національних проектів України.

На даний момент у кримінальному провадженні активно розслідується напрямок заволодіння державними коштами, виданими в якості кредитів ТОВ "Боржава Резорт"(165 млн грн.) І ТОВ ТД «Борисфен» (94,2 млн грн.).

У тому числі, як встановлено слідством МВС та Держфінмоніторингом, згадані підприємства - отримані державні кошти в основному використовують для купівлі валюти з її подальшим перерахуванням компаніям-нерезидентам для покупки частини акцій і часток у статутних капіталах українських підприємств.

Під час розслідування встановлено, що вказані одержувачі кредитів були раніше прямо або побічно пов'язані з керівництвом "Держінвестпроекту", у тому числі з Каськівим.