Аваков заявив, що виведені Котвицьким за кордон $40 млн були у нього ще з 1997

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков стверджує, що $40 млн, які його бізнес-партнер і депутат від "Народного фронту" Ігор Котвицький перевів за кордон, належать йому легально ще з 1997 року
Depo.Влада
10 листопада 2015 17:34
ФОТО: depo.ua

Про це він сказав в інтерв'ю "Українській правді", передає depo.ua.

Аваков упевнений, що депутат може довести це документально.

"Котвицький перевів туди 40 млн. Судячи з інформації в декларації та на банківських рахунках, ці гроші знаходяться в його розпорядженні з 97-го року. Я не думаю, що ви знайдете багато таких людей, які покажуть походження своїх грошей періоду 90-х. Я глибоко не занурювався, хоча і даю йому поради. Думаю, він мене почує: потрібно публічно дати інформацію з документами, з ксерокопіями, з договорами, починаючи з того часу", – сказав він.

Аваков розповів, що займався разом з Котвицьким приватної видобутком газу ще з середини 90-х і вважає його "швидко прогресуючою молодою людиною".

"Я вважаю, що він в цій сфері – один з найбільш висококваліфікованих менеджерів. Він без сумніву заможна людина", – сказав міністр.

За словами Авакова, за останні два роки Котвицький заплатив майже 100 млн грн податків.

"Багато таких знайдете? Не багато! Він своїх грошей не ховає", – упевнений він.
Аваков вважає, що Котвицький, не вказавши цих грошей у своїй декларації, просто зробив помилку, яку потім виправив.

Коментуючи сумнівні дозволу на переведення грошей за кордон, отримані Котвицьким від "Ощадбанку" і Нацбанку, Аваков заявив, що, за його даними, ніяких порушень в цих дозволах не було. Подальше звернення Нацбанку до правоохоронних органів з проханням перевірити законність цієї угоди Аваков вважає "цинічним".
Він також висловив упевненість, що Котвицький найближчим часом доведе законність походження цих грошей за допомогою документів. Аваков запевнив, що ці гроші не належать йому самому.

"Ці гроші не мої. У мене є свої гроші. Частина грошей, про які йде мова, – його особисті, наскільки я зрозумів, а частина грошей – те, що він займав під один проект. Але це він сам прокоментує", – сказав міністр.

Як відомо, за даними депутата від БПП Сергія Лещенка, Котвицький вивів 40 млн доларів на рахунки панамської компанії влітку 2015 року.

Більше новин України читайте у розділі Влада. depo.ua.