Аваков заступився за "Миротворець": Журналісти добровільно передали свої дані окупантам

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков висловив свою позицію щодо скандалу навколо сайту "Миротворець", який раніше оприлюднив списки акредитованих на окупованих територіях журналістів
Depo.Влада
14 травня 2016 08:39
ФОТО: depo.ua

Про це він написав на своїй сторінці у "Фейсбуці", передає depo.ua.

"Так, я не визнаю ні "ДНР", ні "ЛНР", ні кримської автономії в складі Росії. Як і нікого іншого, хто проголошує себе владою на окупованій українській землі! Я вважаю неможливим будь-які контакти з самозваною окупаційною владою - неможливими і аморальними. Я так вважаю! Це моє рішення і мій світогляд - на якому будується моя позиція з багатьох питань. У когось може бути інший резон - і це ваш вибір - співпрацюйте з окупаційною владою. Реєструйтеся у Безлера і Гіркіна, які вбили сотні патріотів – це ваш вибір. Але тільки не ховайте цей ваш вибір, звинувачуючи хлопців з сайту "Миротворець", - написав Аваков.

"Волонтери сайту Миротворець - зробили свій вибір - боротися з окупаційною владою, а не реєструватися у них для роботи", - наголосив міністр.

Він зазначив, що його здивувала реакція української журналістської спільноти на публікацію списків.

"І не про списки мова, і без того відкриті - не будьте наївними. Мова про підняте неадекватне виття проти волонтерів "Миротворця", які проводили не одну і не дві операції, добуваючи для спецслужб України безліч важливої інформації.

Не про журналістів мова - про подвійні стандарти - з'ясувалося, що серед розкритих паперів щось не добре для цеху? Чи не цей цех говорить про "за межами вибіркової відкритості"? Або тут можна, а тут не можна? Тут читаємо, а тут рибу загортаємо; тут публікуємо таємницю офшорів і деталі про сім'ї розслідуваних персонажів - а тут – відходимо у бік від власноруч наданих даних окупаційній владі", - обурюється Аваков.

"Комусь прикро, що ці дані розташовані на сусідніх сторінках зі списками бойовиків, яких було завербовано для диверсійних рейдів по нашій території? Це їхній вибір. І не "Миротворець" тут винен. Вибір цей був тоді зроблений, коли журналісти самі передали свої дані бандитам з окупаційного режиму", - написав міністр.

Він також присоромив людей, яких обурила публікація списків журналістів, нагадавши, що на публікацію списків учасників добровольчих батальйонів на терористичних сайтах такої бурхливої реакції не було.

"І останнє: не чув і сотої частки стогонів, коли ворожі сайти публікували списки добробатів і патріотів, передані їм зрадниками. А адже вони реально воювали, і частина їхніх сімей жили на окупованій території", - написав Аваков.

Нагадаємо, 10 травня сайт "Миротворець" опублікував персональні дані журналістів українських та західних ЗМІ, акредитованих в "ДНР" і "ЛНР". Там міститься 4068 імен. Журналістська спільнота, представники Євросоюзу, омбудсман Валерія Лутковська висловили обурення такими діями. Остання навіть закликала правоохоронні органи заблокувати доступ до цього ресурсу, а прокуратура почала розслідування.

13 травня, проект "Миротворець" оголосив про закриття.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада