Аваков: Верховний суд пішов у "венеціанський астрал"

Замість судової реформи Верховний суд пішов у "венеціанський астрал"
Depo.Влада
6 січня 2016 22:54
ФОТО: depo.ua

Таку заяву у відповідь на коментар Верховного Суду про пропозицію звільнити всіх українських суддів і зупинити роботу судової системи на три місяці, зробив глава Міністерства внутрішніх справ Арсен Аваков, передає depo.ua

"Верховний суд, великим текстом відреагував на дискурс, запропонований мною й низкою інших політиків про повного перезавантаження судів. Верховний Суд визнав це популізмом і натякнувши – мовляв не лізьте, займайтеся своїм – ми тут грамотні і без будь-яких політиків з виконавчої влади розберемося – пішов у венеціанський астрал", - пише міністр на своїй сторінці в "Фейсбук".

При цьому він звинувачує судову гілку влади в тому, що вона не допускає навіть дискурсу про реформу, відзначаючи критичну важливість негайного зміни судової системи.

"Це – головна реформа країни. До неї додадуться і Поліція, і Прокуратура, і МВС, і СБУ. Навпаки не вийде. Без реформованих судів - інші реформи приречені на провал!" – переконаний міністр. Він упевнений, що нинішня система судів себе повністю дискредитувала.

"Змінити ситуацію може тільки реальна перезавантаження судової системи. Перезавантаження, в яку повірять люди. Перезавантаження, яка вижене з суддівського корпусу "вирішував" і залишить кваліфікованих чесних профі - дивно, але такі є і в нинішніх судах!" – наполягає глава МВС.

Нагадаємо, сьогодні Верховний суд України (ВСУ) у відповідь на пропозицію звільнити всіх суддів запропонував чиновникам зайнятися реформуванням власних сфер відповідальності.

"Представникам виконавчої влади як публічним особам слід зменшити концентрацію особистої уваги на судовій реформі, направивши замість максимум зусиль, часу та енергії на ефективне реформування сфер власної відповідальності, зокрема, за виконання судових рішень для зменшення кількості звернень наших громадян до Європейського суду з прав людини щодо структури правоохоронних органів, функціонування нововведень у сфері безпеки дорожнього руху", - йдеться в повідомленні.

Також у заяві зазначено, що планована реформа схвалено Венеціанською комісією.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада