Аваков: "У "Торнадо" - гідні бійці. Конфлікт із прокуратурою вичерпано"

Бійці роти патрульної служби особливого призначення міліції "Торнадо" несуть службу відповідно до статуту і готові виконувати наказ про роззброєння, а їх конфлікт з військовою прокуратурою вичерпано
Depo.Влада
19 червня 2015 18:25
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив міністр внутрішхніх справ Арсен Аваков на своїй сторінці у "Фейсбуці", передає depo.ua.

"За фактом конфлікту між прокуратурою та ротою МВС "Торнадо". Мною в розпорядження підрозділу була вислана спеціальна група на чолі з двома заступниками міністра, яка вчора вночі прибула на місце і працювала в розташуванні підрозділу. Проблеми нерозуміння і конфлікту між бійцями підрозділу і військової прокуратури -. Вичерпані. І, говорячи прямо, були - м'яко кажучи - вражені штучно непрофесійними і некоректними діями суміжників ", - відзначає Аваков.

Він нагадує, що суд заарештував сімох міліціонерів на чолі з командиром роти з важким звинуваченням, у зв'язку з чим глава МВС прийняв рішення розформувати роту і переатестувати особовий склад - для винесення рішення - хто гідний служити далі, а хто ні.

"Але говорив і повторюся ! Очищення міліції, спецпідрозділів йде і буде йти далі І вигнання і арешти "брудних" міліціонерів не повинні кидати тінь на тих, хто чесно служив і служить Україні. Це принципово. Це стосується і роти МВС "Торнадо" - гідні бійці, чесно виконували свій обов'язок - ті хто героїчно проявив себе під Іловайськом, Станицею Луганською - нестимуть службу далі, пройшовши переатестацію і будучи нарахованими в інший підрозділ. Що стосується Руслана Онищенка і ще шести заарештованих міліціонерів за звинуваченням у низці тяжких злочинів - міру їх відповідальності визначить за підсумками слідства - суд", - відзначає головний міліціонер.

За його словами, ще вчора в.о. командира "Торнадо" Микола Цукур чітко і ясно заявив, що підрозділ виконує всі накази міністра МВС і знаходиться в повному управлінні і в складі сил АТО. Інспекційна група на чолі з двома заступниками міністраа - генералами Яровим і Руденко, яка прибула сьогодні на місце - це повністю підтвердила.

"Я особисто говорив сьогодні з в.о. командира. Він мені доповів всі обставини події конфлікту і підкреслив повне вертикальне підпорядкування. Звичайно, бійці схвильовані арештами командира і ряду товаришів по службі. Але, повністю виконують всі команди і підкоряються військової дисципліни. Бійці спецпідрозділу несуть службу відповідно до статуту. У частині - дисципліна і порядок. Комусь хочеться малювати іншу картинку і дискредитувати добровольчі батальйони МВС, використовуючи ситуацію з "Торнадо" - але не вийде. У розташуванні підрозділу зараз працює міністерська комісія, якій спільно з офіцерами роти поставлено завдання: якнайшвидше ухвалити всі необхідні рішення і висновки - виконати наказ міністра і дати можливість чесним бійцям виконувати головне завдання воїна - берегти Україну від ворога", - підсумував Аваков.

Нагадаємо, що восьмеро бійців  "Торнадо", в тому числі і компрот Руслан Онищенко, звинувачуються у масових злочинах проти місцевого населення на сході України, зокрема згвальтуванні чоловіка. Вчора були арештовані  вісьмох бійців роти.

Читайте також: Аваков зробить із "Торнадо" антиконтрабандний "Смерч"?