Аваков щиро обурюється "аваківським бєспрєдєлом"

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков примудряється пафосно й велемовно сердитися на регулярні приклади беззаконня у власному відомстві. І при цьому активно захищати головних ініціаторів бардаку
Depo.Влада
28 травня 2015 13:58
ФОТО: depo.ua
Аваков щиро обурюється "аваківським бєспрєдєлом"
Аваков щиро обурюється "аваківським бєспрєдєлом"

Урочиста риторика Авакова вже давно набила оскому. За його багатослівні пости у соцмережрах, де він з перебільшеною драматичністю розповідає про ту чи іншу ситуацію в службі, тепер Арсена Борисовича називають не інакше як "міністром Фейсбуку". Втім, проблема навіть не в цьому пафосі, а в тому, що окрім нього за Аваковим (а також його клоном Антоном Геращенком) нічого немає.

Аваков щиро обурюється "аваківським бєспрєдєлом" - фото 1

Навіть у історії з фейковим повідомленням нардепом від БПП (та заодно - людиною Льовочкіна) Ольгою Черваковою про те, що замість Чеботаря поставили його племінника, Аваков у своєму спростуванні був просто переповнений патетикою. "Не бери участь у брехні! Це я вперше прочитав свого часу у Солженіцина. Це важливо для порядної людини - завжди. А негідникові - все одно... Але, коли вважаєш себе порядною... Навіть якщо ти журналіст і давно без сенсацій. Навіть якщо ти депутат і про тебе забувають. Навіть якщо це вигідно для твоїх політичних босів або роботодавців... Навіть якщо навколо шизофренія і підміна понять, навіть якщо навколо бал популістів і пустомель... все одно - не бери участь в брехні!". Зрозуміло, що Червакова заслужила отримати достойну відповідь за побрехеньки. Але хвастощі та пафос Авакова викликають огиду. До чого Червакова до Солженіцина? Навіщо ці дешеві понти?..  

Аваков щиро обурюється "аваківським бєспрєдєлом" - фото 2

Остання історія - з Чеботарем. Навіть після скандальної відставки свого заступника Аваков у інтерв'ю одному з центральних видань продовжує його захищати. Мовляв, Чеботар пішов у відставку, тому що дав себе спровокувати і піддався емоціям, замість того, щоб відкритися суспільству і пояснити питання щодо свого майна. "Чому я прийняв його відставку? Знову-таки, не тому, що багато було наговорено в процесі, а тому, що він дозволив себе спровокувати і втягнути в скандал з журналістами... Але поставлю вам запитання - а що ви можете пред'явити Чеботарю реально з усього того галасу, який був в пресі?", - риторично запитав Аваков.- "Це звинувачення звучить наступним чином: ми, журналісти, приїхали в село, на нас напав зять Чеботаря, побив нас і поїхав. Ми обурені і вимагаємо відставки самого Чеботаря (...) В даній ситуації чиновнику пред'являється, що це - його будинок. Але це не його дім. Ага, не ваш, кажуть журналісти. Тоді це будинок вашої дочки. Але це і не будинок доньки Чоботаря. Тоді інша версія - це будинок вашого зятя. Припустимо влучили. Слідує вимога звільнити Чоботаря. Підстава? Він що, цей будинок свого зятя мусив вказати в декларації? Не мусив".

Аваков щиро обурюється "аваківським бєспрєдєлом" - фото 3

Так, за формальною ознакою не мусив. Але чому тоді нападати на журналістів під час проведення розслідування? На це освічений інтелектуал Аваков відповіді не дав, лише обтічно зазначивши, що журналісти іноді поводять себе провокативно і є якісь невідоми матеріали по цій історії. Взагалі-то наслідки для зятя Чеботаря Олега Поліщука мали б бути дуже серйозні. Тим паче, нещодавно Верховна Рада посилила відповідальність за перешкоджання діяльності журналістів. Але судячи з позиції Авакова, ніхто рухати сім'ю "почесного" міліціонера не збирається.

Аваков щиро обурюється "аваківським бєспрєдєлом" - фото 4

Далі більше: вчора ввечері стало відомо про відкриття кримінальних справ з боку МВС (а саме слідчим Бориспільського РУ ГУ МВС) проти видань "Наші гроші" та "Інсайдер" за нібито розповсюдження недостовірної інформації. Тут оперативно включився Антон Геращенко, який у Facebook заявив, що це, мовляв, беспредел і цей "факт не залишиться безкарним".

Проте всі ці пости у соцмережах викликають все більше скепсису. Адже окрім базікання, на жаль, майже жодних змін у МВС так до цього часу не відбулося. А запуск реформи, про яку весь час говорить керівництво міліції, неодноразово відкладався. Варто нагадати, що нова система поліції мала запрацювати ще на початку року, а ми вже заходимо в літо. Тим часом під Аваковим разом з Геращенком «горить земля» від «ляпів» та підстав власних підопічних. Так не простіше було б вичистити «авгієві конюшні», чим займатися принизливим цитуванням російських класиків?..

Аваков щиро обурюється "аваківським бєспрєдєлом" - фото 5

До речі, Аваков, судячи з риторики в інтерв'ю, вирішив отримати лаври другого Москаля. "Моя позиція наступна: треба лінію розмежування закрити повністю. Від усього. Це моя радикальна точка зору - по-хунтовскі, по-нашому. Закрити лінію. Пішки ходите, на цивільних легковиках проїдьте, товар - ні. Нехай отримують товар з Росії", - заявив міністр. На жаль, доводиться констатувати, що до Москаля Арсену Борисовичу - як до Москви рачки...