Аваков розповів, за що хоче арештувати Фірташа

Поліція розслідує два кримінальних провадження, пов'язаних з Дмитром Фірташем. В рамках одного з них МВС домовилося з США про залучення експертів ФБР
Depo.Влада
2 грудня 2015 06:29
ФОТО: depo.ua

Про це міністр внутрішніх справ Арсен Аваков написав у своєму "Фейсбуці", передає depo.ua.

Він повідомив, що МВС України очікує рішення Міністерства юстиції США про передачу кримінального провадження ФБР за звинуваченнями пред'явленими Фірташу.

"Повторюся, як тільки таке клопотання надійде, правоохоронні органи України можуть прийняти рішення - в рамках ст. 597 КПК України - про превентивний 40 денний арешт Фірташа і подальше розслідування", - написав він.

Аваков також стверджує, що Національна поліція України розслідує два кримінальних провадження, безпосередньо пов'язаних з Дмитром Фірташем:

а) щодо групи компаній Ostсhem Фірташа за ст. 191 ч.5 КПК України з приводу нанесення збитків державі в сумі 5,742 млрд грн.

б) відносно колишніх керівників НАК "Нафтогаз України", посадових осіб Кабінету Міністрів і компанії "РосУкрЕнерго АГ" Фірташа, підозрюваних у змові і нанесенні збитків державі Україна шляхом списання з державної компанії на користь "РосУкрЕнерго АГ" 11 млрд. м3 газу і 1,1 млрд.м3 газу у вигляді штрафних санкцій.

Також за його словами, Національною поліцією порушено провадження за фактом звернення Національного банку України про неповернення кредиту рефінансування банку "Надра", гарантованого особисто Фірташем.

У рамках цього провадження МВС і Національна поліція України домовилася з ФБР США, в рамках міжнародного правового доручення, про притягнення експертів ФБР до роботи над матеріалами справи, оскільки ряд сумнівних фінансових операцій проводився з використанням банків США.

При цьому Аваков підтвердив, що бійці батальйону "Азов"заарештують олігарха, як тільки той прибуде в Україну.

Як повідомлялося, Фірташ збирався відвідати з'їзд Федерації роботодавців України в Києві, але вирішив відкласти візит.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада