Аваков пообіцяв масові скорочення міліціонерів

Внесенний Кабінетом міністрів законопроект ”Про органи внутрішніх справ” передбачає скорочення чисельності правоохоронців до 223 правоохоронців на 10 тисяч населення
Depo.Влада
13 травня 2015 23:47
ФОТО: depo.ua

Про це на засіданні Комітету з питань законодавства забезпечення правоохоронної діяльності заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

Представляючи законопроекти про реформування правоохоронної системи, міністр, зокрема, зазначив, що МВС чекає скорочення і демілітаризація окремих служб.

Зокрема, у сфері надання послуг реєстрації автомобілів, видачі паспортів працюватимуть фахівці без погонів, погони будуть носити тільки співробітники воєнізованих формувань.

Крім того, він розповів, що до органів внутрішніх справ буде входити кілька структур: Національна поліція, Національна гвардія, Державна прикордонна служба, Служба надзвичайних ситуацій, а також сервісні центри МВС.

Міністр внутрішніх справ не буде міністром поліції, а буде політичною фігурою, яка координуватиме роботу вищезазначених структур.

Також Аваков розповів, що нове законодавство дає можливість суспільству впливати на кадрові рішення в системі МВС: передбачається, що територіальні громади будуть давати оцінку діяльності місцевих поліцейських. Вводиться норма, що обласна рада двома третинами голосів зможе висловити недовіру місцевому голові поліції, що спричинить за собою його відсторонення від посади.

Згідно з даними Головного науково-експертного управління ВР, зараз загальна чисельність МВС становить 210 тис. осіб, крім того 60 тис. чоловік входять в підпорядковану МВС Національну гвардію.