Аваков побачив незаконні дії у агітації кандидатів у президенти

Міністерство внутрішніх справ почало розслідування щодо порушень кандидатів 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Ділову столицю".

Зокрема, більшість із зареєстрованих кандидатів в президенти України і їхні штаби ведуть агітацію незаконно. Таку думку висловлює міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

За його словами, станом на 00:45 19 січня МВС і Національна поліція отримали вже 91 звернення від громадських організацій і громадян про порушення в ході проведення передвиборної агітації.
Оформлено протоколи за фактами: хуліганства; порушення порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами, або розміщення їх у заборонених місцях; виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації, в якій відсутні дані про тираж.

"За двома епізодами відкрито кримінальне провадження за ст. 296 (хуліганство); по 51-му матеріалу проводиться перевірка (на цей момент, кожен день, за результатами перевірок виходить від 10 до 15 рішень щодо санкцій); по восьми надійшли звернення - інформація не підтвердилася ", - зазначив Аваков.

Він додав, що на цей момент порушення процесуально зафіксовані в Закарпатській, Запорізькій, Кіровоградській, Миколаївській, Сумській, Тернопільській, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій, Київській областях і в Києві. Порушення зафіксовані на користь таких зареєстрованих кандидатів в президенти: С. Капліна, А. Гриценко, Е. Мураєва, А. Садового, І. Шевченко, В. Наливайченко.

Також міністр підкреслив, що вся передвиборна агітація кандидата повинна бути оплачена зі спеціального рахунку виборчого фонду та мати чітку інформацію про тираж, фірмі-виробнику і прізвища відповідального за випуск.

"Якщо ці умови порушені - така агітаційна продукція повинна бути прибрана, а порушники покарані відповідно до закону", - зазначив Аваков.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна