Навіщо Аваков записав "Пупса" в терористи

Показовий арешт радикала Мосійчука залишив в тіні менш яскраву, але не менш значущу подію - звіт Авакова щодо теракту під Радою
Depo.Влада
18 вересня 2015 11:00
ФОТО: depo.ua
Навіщо Аваков записав "Пупса" в терористи
Навіщо Аваков записав "Пупса" в терористи

Вчора уся увага України була прикута до викриття прямо в парламенті радикала Ігоря Мосійчука та подальшої веремії навколо цього. Через це звіт у парламенті міністра внутрішніх справ Арсена Авакова щодо розслідування теракту під парламентом 31 серпня, який безпосередньо передував викривальній промові Віктора Шокіна, залишився майже непоміченим. Власне нічого принципово нового Аваков не повідомив, за виключенням одного моменту - міністр прямо назвав прізвища чотирьох керманичів "Свободи", які, на думку слідства брали участь у підготовці теракту. І хоча прямого звинувачення з вуст Арсена Борисовича не прозвучало, суть його послання "Свободі" очевидна - всі четверо на міцному гачку у МВС. І, відповідно, засадити їх на довгі десятки років за статтею "організація терористичного акту" - питання техніки.

Короткий зміст підозри, озвученої Аваковим, наступний: безпосередньо перед здійсненням теракту четверо свободівців - лідер партії Олег Тягнибок та його заступники: Юрій Сиротюк, Олег Гелевей і Ігор Кривецький вели переговори з людьми, що безпосередньо скоїли теракт. Власне, справа проти Тягнибока уже заведена, а Сиротюк навіть заарештований. Але, якщо завтра з'являться свідчення "гранатометника" Ігоря Гуменюка, що наказ кинути гранату він отримав безпосередньо від вказаної четвірки (що аж ніяк не виглядає неможливим), то садити можна буде не лише Сиротюка, а усіх чотирьох і дуже надовго.

Тут потрібно зазначити, що посадка Сиротюка, Гелевея чи навіть Тягнибока - це лише квіточки, найважливіше в цій історії, що на гачку опинився Кривецький - людина, яка є головним спонсором "Свободи", її сірим кардиналом, та якого ЗМІ активно записують в кримінальні авторитети на прізвисько "Пупс". Але нас зараз хвилюють не можливі кримінальні зв'язки Кривецького. Справа в тому, що як головний спонсор, саме Кривецький приймає найважливіші партійні рішення і саме він є головним переговорником від "Свободи" з іншими політичними гравцями. Не дарма вчора Мосійчук одразу ж перед арештом згадав саме Кривецького, заявивши, що він перед вибухом під Радою був на Банковій. Тут Мосійчук не лише помстився за те, що кілька свободівців проголосували за його арешт, а й вдарив головних конкурентів в правій електоральній ніші в найважливішу ланку - в людину, яка дуже багато значить для "Свободи" і була прямо звинувачена у підготовці теракту.

Звісно, слова Мосійчука ні до чого не призведуть і легко будуть спростовані, як самим Кривецьким так і Адміністрацією президента, але те, що сірий кардинал "Свободи" в підвішеному стані може стати серйозною зброєю влади. Адже саме Кривецький є головним переговорником партії Тягнибока, який, як подейкують, у курсі всіх справ партії у стосунках з Коломойським, і у Льовочкіним, і у Садовим та багатьмя іншими. Якщо ж на Кривецького правильно натиснути, він може розповісти багато цього цікавого. І тоді ми усі станемо свідками нових приголомшуючих викриттів. Власне, Мосійчук згадав Кривецького в одній зв'язці з АП не лише з почуття помсти, а у чомусь і прогнозуючи майбутнє. Справді, тепер "Свобода" на реальному гачку у влади, а, відповідно, її можна скерувати проти будь-кого на правому фланзі - проти Ляшка, "УКРОПА", Тимошенко. Цікавим буде тепер подивитися як складеться співпраця "Свободи" з "Правим сектором", лідер якого під "дашком" Коломойського. Якщо вони розсваряться, то це, швидш за все, означатиме "Свобода" почала працювати на владу. Якщо - ні, то ймовірно, що Ярош змінив орієнтацію.