ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Аваков підписав із ЦВК історичний виборчий меморандум (ФОТО, ВІДЕО)

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков та голова Центральної виборчої комісії України Тетяна Сліпачук 5 грудня уклали меморандум про співпрацю між відомствами

Depo.Влада
6 грудня 2018 06:15
ФОТО: depo.ua

Такий документ підписано вперше за весь час існування ЦВК та МВС, передає Depo.ua з посиланням на прес-службу МВС.

Мета меморандуму – об'єднати зусилля МВС та ЦВК задля недопущення порушень виборчих прав громадян та забезпечення правопорядку під час виборчого процесу.

"Ми виходимо з того, що реалізовуємо філософію взаємодії між ЦВК та органами МВС для забезпечення законного процесу виборів, який стартує в країні", - сказав Аваков.

"Питання попередження виборчих злочинів і невідворотності покарання за них є дуже важливим для забезпечення виборчого процесу. Тому я вважаю, що об'єднавши зусилля і розуміючи, які саме виклики стоять перед нами, ми зможемо їх подолати. Для того, щоб громадяни мали можливість зробити вибір та були впевнені, що він достеменно відображений в результатах голосування", - додала Сліпачук.

Голова Нацполіції Сергій Князєв також запевнив, що поліція забезпечить публічну безпеку під час всього виборчого процесу.

В межах підписаного меморандуму сторони домовились про висвітлення інформації щодо системних правопорушень виборчого законодавства.

Також буде налагоджено обмін інформацією про кримінальні правопорушення проти виборчих прав громадян, ведення їхньої електронної карти із розбивкою за видами і регіонами в період проведення виборів президента України, народних депутатів України та місцевих виборів.

МВС та ЦВК також домовились про спільне виявлення, запобігання та припинення правопорушень, пов'язаних із втручанням у роботу комп'ютерних мереж і державних інформаційно-аналітичних та інформаційно-телекомунікаційних систем.

Сторони домовились про проведення спільних зустрічей керівників, експертів та фахівців у рамках нарад, семінарів, конференцій, а також – заходів щодо забезпечення моніторингу стану дотримання виборчого законодавства в період підготовки і проведення виборів.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада