Аваков: Паскал подав рапорт про відставку

Призначений раніше першим заступником голови Національної поліції генерал Василь Паскал подав рапорт про відставку
Depo.Влада
29 листопада 2015 22:20
ФОТО: depo.ua

Про це на своїй сторінці в "Фейсбуці" написав міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, передає depo.ua.

Також Аваков опублікував публічну заяву Паскала, яке він доклав до рапорту. 

Повний текст заяви: "Я прийшов у центральний апарат міністерства внутрішніх справ 2005. П'ять років своєї кар'єри я працював при президенті Вікторі Ющенку. І був звільнений у перший же місяць приходу до влади Віктора Януковича.

Я не будував кар'єру і не рвався назад в органи. Мене попросили повернутися в кримінальний розшук наприкінці 2011 року, оскільки після мого відходу розшук був розвалений і став недієздатним. Наступні півтора року я займався виключно оперативною роботою, яка не стосувалася політики. Це була моя принципова позиція, про що я не раз говорив і публічно, і при закритих дверях.

Що стосується подій Майдану.

Так, в той час я дійсно працював у Департаменті Карного розшуку Міністерства внутрішніх справ України. Але звинувачення проти себе вважаю несправедливими і безпідставними, так як ні одна перевірка - не офіційна, ні внутрішня, ні одне журналістське розслідування не підтверджують факт якоїсь моєї причетності до переслідування активістів або учасників Майдану.

Я з повною відповідальністю можу сказати, що навіть в ті трагічні для країни дні, Кримінальний розшук залишався осторонь від політики, продовжував займатися розкриттям злочинів, і я особисто доклав чимало зусиль, щоб він не був використаний як інструмент репресій.

Цей факт я готовий довести в будь-якому суді, будь комісії - міністерства, поліції або Генеральної прокуратури. Більше того, я вимагаю у керівництва цих органів провести детальну перевірку і готовий сам ініціювати своїм зверненням.

Більш того, під моїм керівництвом Кримінальний розшук займався розкриттям низки злочинів, скоєних відносно активістів та учасників протестних акцій. Зокрема побиття народного журналіста Тетяни Чорновіл, вбивство Веремія, викрадення активістів Вербицького та Ігоря Луценка, подій у Маріїнському парку 14 лютого 2014 року і схеми залучення "титушек" для придушення акцій протестів та видачі їм зброї зі складів МВС. І це підтверджено конкретними результатами.

Крім цього до теперішнього часу основу оперативного супроводу спеціальної слідчої групи Генеральної прокуратури, яка розслідує події на Майдані, складають мої підлеглі з Карного розшуку.

При цьому я вдячний усім співробітникам міліції, які брали участь в Антитерористичній операції і разом зі мною одними з перших заходили в звільнений Маріуполь, Слов'янськ, Краматорськ, Дебальцеве і т. д. і відновлювали роботу міліції.

Тим не менш, на сьогоднішній день склалася ситуація, в якій моє подальше перебування на посаді першого заступника Голови Національної поліції України може негативно позначитися на роботі всієї нашої великої команди.

Моя особиста думка - це ненормальна ситуація, і несправедливі звинувачення.

Між тим, я розумію, що це може позначитися на довіру до всієї Національної поліції. В кінці-кінців, все, чого ми добиваємося зараз - це підтримки людей, і не може особу одного члена команди заважати всій справі.

Будівництво Нової поліції - це і моя справа. І я не хочу, щоб через мене будувалися якісь політичні інсинуації стосовно голови Національної поліції України Хатии Деканоїдзе та міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, і зводили нанівець всі наші зусилля з будівництва Нової поліції. Окремо звертаюся до всіх своїх чинним колег і товаришів по службі з вимогою продовжити роботу і докласти максимум зусиль для створення тієї поліції, яку чекає від нас суспільство.

Я залишаюся членом великої команди і готовий застосувати свій досвід і знання, якщо цього вимагатиме час, люди і мої колеги. Зваживши всі аргументи, я прийняв рішення написати рапорт про відставку, який уже передав главі Національної поліції України Хатии Деканоїдзе і міністру внутрішніх справ України Арсену Авакову.

Честь маю!

Генерал другого рангу Національної поліції України,
Василь Паскал". 

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада.<