Аваков не бачить можливості будувати «стіну» з Росією на Донбасі

Міністр внутрішніх справ України, член політичної військової ради партії «Народний фронт» Арсен Аваков виключає можливість реалізації проекту «Стіна» між Україною і територіями, контрольованими бойовиками
Depo.Влада
2 жовтня 2014 14:57
ФОТО: depo.ua
Аваков не бачить можливості будувати «стіну» з Росією на Донбасі
Аваков не бачить можливості будувати «стіну» з Росією на Донбасі

Про це він сказав на прес-конференції в четвер у Києві, відповідаючи на запитання про те, чи допускає він можливість того, що частина такої стіни може бути встановлена між Україною і територією, контрольованою «ДНР» і «ЛНР», Аваков сказав: «Ні, не допускаю, бо кордони України визначені міжнародними конвенціями і кордон між Україною та Росією відомий», передає ДеПо з посиланням на «Інтерфакс-Україна».

За словами Авакова, більше 200 км кордону наразі перебуває не під контролем України та понад 1,5 тис. км українсько-російського кордону «вимагає уваги».

«Чи буде ця стіна смертельною, як у кіно, - ні, не буде. Бо її такою неможливо побудувати. США і Мексика - ось вам приклад... Коли ми кажемо проект «Стіна» - це огорожа, але найвищою мірою - система контролю та протидії. Я вважаю, що ця стіна повинна розташовуватися на лінії максимальної небезпеки і дотику на кордоні з Російською Федерацією, там, де була агресія і є ключова проблема. Це кордон Сумської, Харківської, Луганської, Донецької областей», - висловив думку Аваков.

Він підкреслив: «У жодному разі ми навіть близько не обговорюватимемо як кордон України лінію дотику, навколо якої утворився мирний процес».  

Аваков зазначив, що це принципово важливий момент.

На його переконання, якщо Україна погодиться з новим кордоном, то «ми програємо все».

У свою чергу керівник групи «Інформаційний спротив», координатор військової ради «Народного фронту» Дмитро Тимчук додав, що стіна є важливим компонентом охорони кордону з Росією, «однак це не самодостатньо, не можна поставити стіну і спасти спокійно».

«Насправді кордон охороняють не стіни, а люди, тому 100% ефективності може бути тільки при радикальних реформах», - підкреслив він.

Як повідомляв ДеПо, Кабмін планував завершити перший етап робіт зі створення проекту «Стіна» на кордоні з Росією 30 вересня.