Аваков назвав два сценарії розвитку ситуації на Донбасі

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков допускає два можливих сценарії розвитку російсько-українського конфлікту в зв'язку з отруєнням екс-ГРУшника Сергія Скрипаля та хімічної атаки в Сирії: мирний і перехід у фазу "гарячої війни"

Про це міністр розповів в інтерв'ю "Українській правді", передає Depo.ua.

За його словами, у першому випадку під тиском санкцій і преси президент Росії Володимир Путін вирішить, що треба "шукати точки балансу, йти на якісь поступки".

"Заради того, щоб не увійти в катастрофічні політичні та економічні складнощі і втрати, які можуть призвести до падіння нинішнього режиму. У цьому варіанті, з одного боку, є можливість ознаменувати новий президентський термін "типу "новою політикою і після чемпіонату світу з футболу увійти в позитивну, ноту примирення зі світом", - вважає Аваков.

Другий сценарій , на його думку, передбачає подальшу ескалацію конфлікту, оскільки Путін "впевнений, що геополітична гра в нову імперію - його місія".

"У цьому випадку Путін буде загострювати ситуацію. Де? У Сирії, на мій погляд, загострюватися вже далі нікуди. Тому росіяни можуть почати шукати інше місце. Це може бути, наприклад, Латвія, де останнім часом мали місце конфлікти з російськими школами. Це може бути територія Балкан, де у Сербії і Косово останнім часом інспірована ескалація конфлікту", - додав глава МВС.

Він прогнозує, що в Україні в такому випадку може початися фаза "гарячої війни".

"Наприклад, силами двох окупаційних армій, бронетанкових кулаком, який більший ніж бронетанкові сили Великої Британії, російські найманці почнуть атаку - наприклад, на Маріупольському напрямку або на Краматорськ. Це буде дуже важка місія для Російської Федерації, тому що ми не в 2014 році" , - припустив міністр.

"Але все одно потрібно розуміти, що співвідношення наших сил і Росії дуже різні. Так, у нас теж тепер є нові ракети і багато інших речей, однак це буде дуже важке зіткнення. Але ми повинні знати і враховувати, що це можливо", - зазначив Аваков.

За його словами, подібне зіткнення призведе до катастрофічних втрат не тільки для України, але й для самої Росії.

Міністр переконаний, що треба готуватися до обох варіантів розвитку подій, оскільки "Україна, на жаль, найкраще підходить" для обох можливих варіантів політичної гри Путіна.

Нагадаємо, у січні австралійське аналітичне видання The Australian повідомило, що Росія може спровокувати ескалацію ситуації на Донбасі через можливі поставки летальної зброї Україні.

Додамо, що нині Аваков перебуває з 5-денним візитом у США, де зустрінеться з представниками Державного департаменту та Федерального бюро розслідувань. Ключовим питанням під час цих зустрічей стане обговрення протидії російській гібридній війні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна