Аваков хоче "криваву бійню" в Одесі на зло Саакашвілі

Напружені відносини між губернатором Одещини та голови МВС призводять до того, що сепаратисти в цьому регіоні знову качатимуть ситуацію
Depo.Влада
27 квітня 2016 11:24
ФОТО: depo.ua
Аваков хоче "криваву бійню" в Одесі на зло Саакашвілі
Аваков хоче "криваву бійню" в Одесі на зло Саакашвілі

За лічені дні до річниці російської кривавої провокації в Одесі знову гаряче. Вчора вночі невідомі розігнали так званий "антимерський майдан", почавши бити мітингувальників. У відповідь на ці дії активісти заблокували мерію. У свою чергу, Саакашвілі закликав президента Петра Порошенка ввести в Одесу підрозділи Національної гвардії – ситуація загостюється і силовики, які мають досвід «відпрацьовувати» масові акції, точно б не завадили.

Тут в інформпросторі несподівано вигулькнули «орли» Авакова. Після легендарного "бе-бе-бе" між міністром внутрішніх справ та одеським губернатором, схоже, конфлікт нікуди не подівся. В результаті, радник міністра внутрішніх справ Іван Варченко заявив, що Національна гвардія і Національна поліція України не мають права брати участі у політичних розбірках. "Нацгвардія створювалася в тому числі для підтримки громадського порядку у разі надзвичайних ситуацій. Ми чули це по бурштиновим справам, зараз ми це чуємо в Одесі. Нацгвардія і Нацполіція не мають займатися будь-якими політичними розбірками, не мають права бути учасниками політичних процесів", - сказав він.

"На жаль, ситуація в Одесі носить всі ознаки політичного процесу, і, мабуть, не дуже правильно буде, коли Нацгвардія і вся українська поліція буде займатися Одесою чи окремо Рівненською областю, тому що у нас є виклики, якими має займатися Нацгвардія. Її підрозділи перш за все несуть службу в зоні АТО", - додав Варченко.

Все це виглядає спробою помститися. Розповіді про те, що Нацгвардія, мовляв не має права брати участь у акціях прямо суперечить закону "Про Національну гвардію України", у якому чітко прописано, що Нацгвардія "бере участь у забезпеченні громадської безпеки та охорони громадського порядку, у тому числі під час проведення зборів, мітингів, вуличних походів, демонстрацій, інших масових заходів". Про які "ознаки політичного процесу" розповідає радник Авакова? Якщо вже на то пішло, у нас мало не всі масові заходи мають такі ознаки. І якщо у Авакова хочуть повторення 2 травня 2014 року, то ідея підставити Саакашвілі – найкращий варіант, щоб це відбулося…

Тим паче, вчора Одеський окружний адміністративний суд відхилив позов Одеської мерії про заборону всіх масових акцій і заходів на Куликовому полі з 1 по 10 травня. А отже можна не сумніватися, що на Одесу чекає чергове протистояння.

Пізніше Саакашвілі на зло Авакову повідомив, що Петро Порошенко нібито доручив головам Нацполіції і Нацгввардії відправити в Одесу до тисячі осіб на підмогу одеським правоохоронцям. "Президент прийняв рішення у моїй присутності і доручив голові Нацполіції і голові Нацгвардії відправити туди до тисячі осіб з формувань Нацгвардії і Нацполіції і забезпечити їх всім необхідним", -  заявив Саакашвілі.

Втім, у Авакова несподівано заявили, що Саакашвілі про тисячу нацгвардійців та доручення президента… збрехав. "Щодо ситуації в місті Одеса. Декому потрібно припинити істерику напередодні 2-го травня. Інформація надана губернатором Саакашвілі про "наказ президента ввести в Одесу додаткову 1000 бійців" не відповідає дійсності. Дивно, що високопосадовець такого рівня бере на себе ще функції головнокомандувача. Хоча, можливо, йому просто щось наснилося. Без коментарів", - написав радник глави МВС Зорян Шкіряк. За його словами, сил і засобів підрозділів Національної гвардії та Нацполіції цілком достатньо, щоб впоратися з будь-якими викликами і необхідності вводити додаткові сили Нацгвардії в Одесу нема.

Загалом, ситуація виглядає дуже не красивою. Обидві сторони явно розхитують ситуацію, забуваючи про те, що корабель під назвою "Україна"" в результаті такої качки може навернутися в будь-який момент. Як би це банально не звучало, але Кремль не дрімає, а Одеса була і залишається одним з найбільш "ватних" регіонів в Україні. Через конфлікт між Аваковим та Саакашвілі ми ризикуємо вже найближчими днями отримати дуже серйозні проблеми в "перлині у морі".

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада