Аваков дискримінує переселенців, - активісти

Міністра внутрішніх справ звинувачують у приписуванні сплеску злочинності саме колишнім жителям окупованого нині Донбасу
Depo.Влада
26 вересня 2016 19:46
ФОТО: depo.ua

Представники громадської організації "Восток-SOS" заявляють, що глава МВС Арсен Аваков дискримінує переселенців, пов’язуючи з ними зростання злочинності в Україні, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

"Використання очільником Міністерства внутрішніх справ України терміну «біженці-мігранти» стосовно жителів сходу нашої країни, що вимушені були через агресію Росії та збройний конфлікт покинути власні домівки та стати внутрішньо переміщеними особами, є ознакою або непрофесіоналізму міністра, або його юридичної безграмотності, або нерозуміння природи переміщення та наслідків конфлікту в цілому", – йдеться у заяві організації.

В організації "Восток-SOS" зазначають, що Аваков не навів жодних доказів наявності причинно-наслідкового зв’язку між процесами вимушеного переселення значної кількості осіб зі сходу України та тенденцією зростання злочинності.

Крім того, активісти звинувачують Авакова у маніпуляції цифрами.

"Численність ВПО у Києві станом на липень 2016 року за даними Департаменту соціальної політики міста Києва складає 138 566 осіб проти заявлених мільйона, а загальна численність ВПО по Україні за офіційними даними Міністерства соціальної політики України на 19 вересня 2016 року – 1 703 932 особи проти трьох мільйонів, вказаних у заяві міністра", – зазначають у "Восток-SOS".

В організації вважають, що через такі виступи переселенці стикаються із «додатковими труднощами» за місцем їхнього тимчасового перебування: наприклад, із небажанням здавати в оренду житло, надавати кредити.

"Ми вимагаємо від міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова або публічно надати докази, які б підтверджували дані, озвучені ним та опубліковані на офіційному сайті Міністерства внутрішніх справ України, наведені вище, або оприлюднити спростування інформації щодо зв’язку між зростанням рівня злочинності в Україні та підвищенням кількості внутрішньо переміщених осіб, які змушені були тікати зі своїх домівок у Луганській та Донецькій областях від війни", – заявляють активісти.

23 вересня Аваков назвав переселення однією з причин зростання криміногенної ситуації в Україні.

"За роки війни у Київ заїхало близько мільйона біженців-мігрантів з території Донбасу. По всій країні від двох до трьох мільйонів осіб створюють також певну проблематику. Це важко контролювати у статистиці", – сказав він.

Аваков вважає, що на ріст рівня злочинності вплинула реформа поліції, оскільки кілька місяців був перехідний період.

За даними Мінсоцполітики, станом на 26 вересня зареєстрований 1 701 571 переселенець з Донбасу і Криму.

Збройний конфлікт на сході України почався навесні 2014 року після російської анексії Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці сепаратистів. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати російські «добровольці». За даними ООН, за час конфлікту загинули близько 10 тисяч людей.

Нагадаємо, що Аваков готує для Ради пакет ініціатив щодо збільшення прав поліцейських.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада