Аваков анонсував "бурштинову облаву" у двох областях

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що продовження розслідування по "бурштиновій справі" буде у Житомирській і Волинській областях
Depo.Влада
12 липня 2016 16:11
ФОТО: depo.ua

Про це заявив у Києві під час спілкування з журналістами, передає depo.ua.

"Ми порушили злочинний прошарок, який набагато сумніший, ніж ми навіть уявляли", – сказав Аваков.

За його словами, не дивлячись на понад 120 обшуків та чимало затримань у "бурштиновій справі", повне коло осіб, задіяних у кримінальному бізнесі, значно ширше і його належить встановити.

"Деяким вдалося виїхати за територію області, вони предметно цікавляться, кого ж це торкнеться, намагаються "проплатити" послуги висококласних спеціалістів для того, аби дізнатися повне коло прізвищ, які відомі правоохоронцям", – відмітив міністр внутрішніх справ.

Він додав, що на сьогоднішній момент спецоперація по знешкодженню організаторів злочинного промислу - лише перший крок, втілений у Рівненській області, де ситуація була найбільш гострою. На черзі – Житомирська та Волинська області.

Другий крок комплексного урегулювання проблеми, на думку Авакова, – справжня регуляція сфери користування корисними копалинами. Вона полягає у втіленні концепції державного видобутку бурштину на території України.

"Міністр екології вже підготував таку концепцію. Вона, перш за все, передбачає видалення з ринку тих спекулянтів та бандитів, які скуповують нелегальний бурштин у населення по заниженим цінам і перепродують контрабандою", – наголосив він.

Крім того, додав він, буде введено ключову державну функцію із закупівлі та сертифікації бурштину з подальшою реалізацією за кордон та ліцензування видобутку копалин і рекультивації земель.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада