Санкції "ПрикарпатЗахідтранс": Чому це називають війною Зеленського з Медведчуком і в чому вигода Коломойського

Ймовірні проблеми в ймвірно близьких до Медведчука структур, що займаються поставками дизельного пального з Росії та Білорусі, можна розглядати як нарощування санкційного тиску на проросійське лобі в Україні. Але ці кроки також співпадають і з бажаннями однієї української фінансово-промислової групи...

Журналіст відділу «Світ»
Санкції "ПрикарпатЗахідтранс": Чому це н…

Новина про те, що Рада національної безпеки і оборони України готується нанести новий удар по фінансово-промислово-медійній імперії, яка може мати стосунок до Віктора Медведчука, і розглядає можливість введення санкцій проти компанії "ПрикарпатЗахідтранс", викликала немалий інтерес.

При тому що спроби "підступитися" до цієї компанії чинна українська влада здійснює вже далеко не перший раз. Зокрема, ще в липні 2019 року уряд запровадив спеціальні мита на дизельне пальне та скраплений газ з Росії. Які мали вдарити, в першу чергу, по "ПрикарпатЗахідтрансу", яким на той час володів мало кому відомий білоруський бізнесмен Микола Воробей. Перед тим компанією володів громадянин Німеччини Анатолій Шеффер. Пальне компанія купувала на Росії, у Proton Energy, котра належить ізраїльському бізнесмену Нісану Мойсеєву, а розливала пальне в Україні фірма Wexler Group Петра Белза. Всі три ці особи, за чутками, є діловими партнерами Віктора Медведчука.

Далі в компанії була іще низка більших чи менших проблем з владою, після чого на початку лютого цього року в повітрі знову запахло криміналом. Колишній заступниці директора держпідприємства з поетичною назвою "Інститут азотної промисловості і продуктів органічного синтезу" вручили підозру у зловживанні службовими повноваженнями. За даними слідства, вона склала завідомо неправдивий висновок експерта в суді. На підставі якого господарчий суд в Рівному відмовився визнати право власності України на частину нафтопродуктопроводу "Самара - Західний напрямок", яка на той час була передана у власність компанії "ПрикарпатЗахідтранс". Всю справу розслідували органи НАБУ і САП, спільно з СБУ, під процесуальним керівництвом Офісу генпрокурора.

Але чи то розслідування у цій справі просувалося надто повільно, чи виникли іще якісь резони, але на Банковій, схоже, вирішили посилювати тиск на "ПрикарпатЗахідтранс" й іншими способами.

Будь-яке послаблення фінансових можливостей проросійського лобі в Україні іще на крок віддаляє нас від "руского міра". Завдяки подібним санкціям Банкова, з одного боку, скорочує оперативні можливості проекту ОПЗЖ, який може бути небезпекою як для політсили Зеленського, так і для нацбезпеки України. А з іншого – демонструє Кремлю, що на явне військове загострення на лінії зіткнення існують можливості відповісти в чисто економічній сфері.

Але є в усій цій історії момент, що вимагає особливої уваги. Йдеться про те, що давнім і послідовним борцем за скорочення імпорту продуктів нафтопереробки з Росії та Білорусі традиційно була група "Приват". Яка боролася з білоруськими та російськими нафтопродуктами на українському ринку іще з часів Януковича. І якщо у "трубного" експорту дизпалива раптом виникнуть роблеми, то цей момент стане "золотою порою" для компаній – власників потужностей для портової перевалки продуктів нафтопереробки. Істотна частина з яких входить у неформальну групу "Приват".

У цьому місці хотілось би висловити щире бажання стосовно того, щоб ці компанії не скористалися проблемами в близької до Медведчука структури для того, щоби залізти в кишеню до громадян України, створивши дефіцит пального і задерши на нього ціни. Бо в такому випадку дії чинного президента, безперечно патріотичні і спрямовані на боротьбу з російським впливом в Україні, можуть втратити помітну частину свого шарму в очах виборців. 

Тим часом, партія "ОПЗЖ" опублікувала заяву, в якій спростовує зв'язок Віктора Медведчука з нафтопродуктопроводом "Самара – Західний напрямок". "Ні Медведчук, ні члени його сім'ї не мали і не мають ніякого відношення до згаданого активу, як і до поставок і реалізації дизельного палива і скрапленого газу", - йдеться в ній.

Читайте також -  Заблоковані канали Медведчука, підозра Шарію, суди по справах Майдану: Що відбувається з Зеленським

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme