Асад повинен піти, а Росія у Сирії діє особливо цинічно, - МЗС

Міністерство закордонних справ України сумнівається в здатності Росії зіграти конструктивну роль у процесі врегулювання конфлікту в Сирії
Depo.Влада
6 жовтня 2015 14:48
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в заяві відомства щодо Сирії, оприлюдненій у вівторок на офіційному сайті, передає depo.ua.

МЗС висловило стурбованість агресивними діями Російської Федерації в регіоні Близького Сходу.

"Атаки російських військово-космічних сил, які призвели до жертв серед мирного населення і не завдали суттєвої шкоди "ІДІЛ", породжують глибокі сумніви у здатності Росії відігравати конструктивну роль у процесі сирійського врегулювання", - йдеться в заяві.

"Прикриваючись гаслом боротьби з міжнародним тероризмом, Кремль послідовно реалізує політику створення зон нестабільності і підтримання антидемократичних режимів. На тлі воєнної агресії Росії проти України, що супроводжується прямою підтримкою і фінансуванням тероризму на Донбасі, проголошення Москвою курсу на посилення боротьби з тероризмом в Сирії є особливо цинічним", - наголошують в МЗС.

"Cолідаризуючись з міжнародною спільнотою щодо необхідності ліквідації "ІДІЛ" як загрози глобального масштабу, вважаємо, що досягнення сталого миру та стабільності в Сирії можливе лише при одночасній нейтралізації радикально налаштованих ісламістських угруповань та відстороненні від влади чинного режиму в Дамаску", - наголошують в МЗС.

В українському зовнішньополітичному відомстві зазначають, що кінцевою метою політичного процесу має стати створення уряду національної єдності, відновлення суверенітету та територіальної цілісності Сирії.

Як відомо, Росія з 30 вересня щоденно наносить авіаудари на території Сирії, заявляючи, що їхні цілі - позиції "Ісламської держави".

Однак, за даними американської сторони, російські літаки також завдавали авіаудари в районах, які перебувають під контролем урядових військ і де немає бойовиків ІДІЛ.

Більше новин читайте на Влада.depo.ua

Мітки: МЗС, Росія, Асад