Затриманням Корбана керував генерал, який розганяв Євромайдан, - ЗМІ

Операцією у Дніпропетровську керував генерал СБУ Валерій Шайтанов, який 18 лютого 2014 року командував однією з штурмових груп, яка захопила Будинок профспілок
Depo.Влада
1 листопада 2015 11:45
ФОТО: depo.ua

Про це у "Фейсбуці" повідомив журналіст Юрій Бутусов, передає depo.ua.

Він нагадав, що у квітні 2014 року один з офіцерів "Альфи", який інформував його про ситуацію в АТО з аеродрому Краматорськ, повідомив, що командир "Альфи" В. Човганюк та його заступник полковник Валерій Шайтанов саботують накази командування і не дозволяють відкривати вогонь по терористах, які оточили аеродром.

Боєць "Альфи" повідомляв, що до них на аеродром прибув колишній командир донецької "Альфи" Олександр Ходаковський, який відкрито перейшов на бік ворога і створив батальйон терористів "Восток", який воював проти України. "Всіх командирів "Альфи" призначала за Януковича одна людина – начальник охорони Януковича Костянтин Кобзар. Ходаковський, зрозуміло, дуже добре знав Човганюка і Шайтанова, вів з ними переговори, передавав їм воду і продукти", – написав Бутусов.

 За його словами, командування "Альфи" також відправило кількох офіцерів в Слов'янськ, де ті зустрічалися з ватажком терористів Гіркіним, але не вжили заходів щодо його захоплення або ліквідації, а в "Альфі" виник гострий конфлікт, оскільки низка офіцерів була обурена контактами з терористами. При цьому сам терорист Ходаковський в одному з інтерв'ю розповів, як вів переговори з Човганюком і Шайтановим.

26 квітня командування "Альфи" направило трьох офіцерів "Альфи" в Горлівку для захоплення ватажка терористів, підполковника ГРУ РФ Ігоря Безлера. Однак групу захоплення терористи взяли у полон. "Я детально і неодноразово інформував про обстановку в Краматорську та її наслідки голову СБУ Валентина Наливайченка, в. о. президента Олександра Турчинова, голову Адміністрації Президента Сергія Пашинського, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Контакти з противником і дивна пасивність командирів могли призвести до тяжких і непередбачуваних результатів. І тоді Пашинський за погодженням з Турчиновим і Наливайченком особисто вилетів на аеродром Краматорська та вручив наказ Човганюку та Шайтанову атакувати блокпости терористів навколо Слов'янська. Цей наказ командування "Альфи" відмовилося виконувати, до бійців його не довели", – розповів Бутусов. При цьому він зазначив, що у зв'язку з цим Човганюк і Шайтанов були відсторонені від командування "Альфою".

 Журналіст також нагадав, що 15 травня 2014 року голова тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з розслідування злочинів на Майдані Геннадій Москаль розкрив оперативний план СБУ щодо зачистки Майдану в лютому 2014 року, згідно з яким полковник Шайтанов командував однією з груп СБУ і МВС, які штурмували Будинок профспілок на Майдані, коли загинули кілька мітингувальників.

"Мені здавалося, що тепер Човганюка і Шайтанова чекає довге розслідування прокуратури, і їм уже не повернутися на держслужбу. Ну або вони якимись рядовими бійцями кров'ю спокутують свої гріхи в АТО, ходять в розвідку в глибокий тил, самі ловлять Безлера або ще якихось терористів у Горлівці та Донецьку. Але я помилився. Їм не до Безлера – вони працюють за профілем – у тилу, де безпечно, знову проводять штурми і арешти", – пише Бутусов.

Крім того, він додав, що 23 серпня 2015 року, на День Незалежності, указом президента України полковнику Шайтанову було присвоєно звання "генерал-майор".

Затриманням Корбана керував генерал, який розганяв Євромайдан, - ЗМІ - фото 1

"Сказати, що я здивований, – це нічого не сказати. Може, президент просто не в курсі? Ну що ж, інформую", –  резюмував журналіст.

Нагадаємо, лідер партії УКРОП Геннадій Корбан був затриманий 31 жовтня в себе вдома, звідки його доправили на допит в ГПУ. 

Сьогодні в УКРОПі заявили, що у політика діагносували інфаркт.

За даними партії, Корбану висунуто підозру за трьома статтями Кримінального Кодексу України: ч.5 ст.191 (привласнення, розтрата майна), ч.1. ст.289 (незаконне заволодіння транспортним засобом), ст.255 (створення організованої злочинної організації). 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада.