Шоу з Новинським. Так Порошенко взявся за голову?

Прихід слідчих ГПУ в Раду по душу Новинського виглядає як попередження цьому олігарху, що пора тікати
Depo.Влада
2 листопада 2015 12:30
ФОТО: depo.ua
Шоу з Новинським. Так Порошенко взявся за голову?
Шоу з Новинським. Так Порошенко взявся за голову?

На погоджувальній раді ВР несподівано з'явилися слідчі ГПУ, які оголосили, що шукають для слідчих дій нардепа, екс-регіонала, російсько-українського олігарха та партнера Ахметова Вадима Новинського. Також є інформація, що слідчі принесли повістки й опоблоківцям Королевській та Вілкулу, але про це вони не сказали. Отже під загрозою арешту зразу три екс-регіонала з обойми Ахметова. До чого б це? 

По-перше, ці дії ГПУ без сумніву приурочені до затримання Корбана. І насамперед покликані зняти напругу навколо ситуації з "УКРОПом" і відвести звинувачення у цькуванні винятково патріотів та у вибірковому правосудді. Це й справді може зняти напругу, але ненадовго. Насамперед, тому що у другу річницю Майдану суспільство хоче арешту не кількох екс-регіонала, хай і дуже відомих регіоналів, а цілої низки людей причетних до будівництва режиму Януковича. Іншими словами, громадськість хоче побачити Національний трибунал, на якому будуть судити усіх без винятку головних архітекторів режиму Януковича з 2010 по 2014 рік: Льовочкіна, його заступників, Ахметова, суддів КСУ, які скасовували політреформу, можливо Литвина, який зразу підставив плече Януковича після обрання президентом і так далі. Розстріл Майдану став лише логічним кривавим наслідком того, що робилося цими людьми усі попередні чотири роки. Чи здатний на це Порошенко? Якщо ні, то незадоволення зростатиме на фоні відсутності справжніх реформ. Крім того, чи є якісь гарантії, що Новинський та компанія, яких так якось незграбно повідомили про загрозу не втечуть. А навіть, якщо вони й не втечуть, то де гарантії, що побувши трохи у СІЗО вони не вийдуть звідти з електронними браслетоми, як Єфремов. Вже можна очікувати такі припущення, а також і те, що так воно і буде.

По-друге, звісно, якщо Новинського та компанію затримають, то зараз це зняло б питання відставки Шокіна. Але теж лише на деякий час. Все буде залежати від того, як далеко Порошенко захоче зайти у розгромі регіоналів руками Шокіна. Чим більше справ проти регіоналів – тим довше Шокін перебуватиме на своїй посаді і може бути інструментом Порошенка у боротьбі з усіма іншими опонентами. Утім, якщо зараз Новинський втече, то це кінець кар'єри Шокіна або початок кінця Порошенка. Бо це вже буде геть не смішно.

В принципі, зараз Порошенко опинився на роздоріжжі – він, скажімо так, відчув "смак крові", але чи готовий він йти далі – усе залежить від нього. Якщо він піде далі у розгромі екс-регіоналів, то підтримка громадськості йому забезпечена на досить тривалий час. Але рано чи пізно встане інше питання – екс-регіонали сидять, а корупція і далі існує. Чи не пора Порошенку "перетрахнути" лави своїх соратників, адже, без цього, жодних реформ бути не може. Тому що корупція не у владі колишній, а у теперішній – і до цього Порошенко готовий іще меньше, ніж до посадок регіоналів. Але поки це усе теорії - для початку ще треба взяти Новинського, а цього завдяки незграбним чи зрадницьким діям ГПУ поки що не зроблено. 

Читайте також Слідчі ГПУ прийшли у Раду по душу Новинського (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Більше новин читайте на Depo.Влада.