Ар'єв: Повернення російської делегації в ПАРЄ буде означати, що Рада Європи зруйнована

Голова постійної делегації України в Парламентській асамблеї Ради Європи Володимир Ар'єв розкритикував можливе повернення російської делегації до участі в засіданнях ПАРЄ
Depo.Влада
20 червня 2016 17:29
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив у коментарі "112 Україна", передає depo.ua.

Він повідомив, що Україна "висадила серйозний десант" дипломатів на нинішню частину сесії ПАРЄ через те, що в травні під час бюро було висловлено "достатньо серйозне бажання, що давайте повернемо російську делегацію".

За його словами, це рішення не має одностайної підтримки, але у разі, якщо повернення Росії в ПАРЄ станеться, це означитиме крах Ради Європи.

"Сьогодні ми побачили, що однозначного ставлення немає, але ґрунт доволі серйозно промацується щодо реакції інших делегацій на повернення Росії. Ми абсолютно чітко заявили, що повернення російської делегації буде означати, що Рада Європи, яка була заснована 50 років тому як дім для демократії, прав людини та верховенства права, буде просто зруйнована", - заявив Ар'єв.

За його словами, в приватних розмовах члени ПАРЄ кажуть, що категорично проти повернення Росії до виконання нею резолюцій ПАРЄ 2014 и 2015 років. Українська ж делегація не готова до діалогу з агресором до деоккупації Криму та неконтрольованих частин Донбасу.

"Асамблея має чітко поважати сама свої принципи, якщо вона не буде поважати сама свої принципи, то як вона буде радити країнам з молодими демократіями – Україні, Грузії, Азербайджану, Молдові, та давати рекомендації через резолюції? Їх ніхто не буде сприймати", - сказав нардеп.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада