Апарати ШВЛ від дружини Порошенка вже працюють в лікарні Києва

Дружина п’ятого президента України, лідера партії "Європейська Солідарність" Петра Порошенка Марина передала Київській міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги перші два апарати штучної вентиляції легень, які вже працюють у відділенні інтенсивної терапії

Апарати ШВЛ від дружини Порошенка вже пр…
Фото: eurosolidarity.org

Решту апаратів передадуть в лікарню впродовж тижня, передає Depo.ua із посиланням на прес-службу "Європейської Солідарності".

"Зважаючи на ту ситуацію, яка виникла в Україні і по всьому світу із поширенням коронавірусу, до нас звернувся головний лікар Київської міської клінічної лікарні швидкої допомоги з проханням відновити ті апарати штучної вентиляції легень, які у них були, але вони не працювали ", – розповіла Порошенко.

"Розуміючи ситуацію, ми не могли відмовити, і Фонд Порошенка оплатив відновлення десятьох апаратів штучної вентиляції легень. Сьогодні два апарати вже відновлені, ми їх бачили у відділені інтенсивної терапії", – зазначила дружина п’ятого президента.

Вона додала: "Решта вісім апаратів будуть відновлені і передані у відділення вже найближчого тижня".

Порошенко пояснила, що особливість коронавірусу COVID-19 у тому, що він дуже швидко вражає легені, людина отримує легеневу недостатність. І без того, щоб підключити її до апарату штучної вентиляції легень, допомогти такому пацієнту неможливо.

"Розуміючи таку ситуацію і виклики, які зараз стоять і перед суспільством, і перед країною, ми маємо об’єднати всі свої зусилля – і свідомі громадяни, і професійні лікарі, і відповідальний бізнес, благодійні фонди – для того, щоб всім разом вирішити ситуацію, яка зараз склалася у світі і в Україні", – підкреслила вона.

Марина Порошенко також розповіла, що Фонд займався питанням щодо купівлі нових апаратів, але на сьогоднішній день на українському ринку їх немає, а замовлення і поставка в Україну потребує не менше одного-двох місяців.

"А ці апарати вже можуть допомагати людям. Вони вже будуть працювати кожного дня і допоможуть врятувати не одне життя", – наголосила вона.

В свою чергу, директор комунального підприємства "Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги" Олександр Ткаченко подякував Фонду Порошенка за своєчасно надану лікарні допомогу.

"Мова йде не тільки про захворювання на коронавірус. У нас у лікарні щоденно знаходиться не менше 20 хворих на штучній вентиляції легень. Це різні захворювання. І незалежно від того, чи буде коронавірус і коли закінчиться епідемія, апарати залишаться і будуть рятувати життя хворих", – наголосив він.

За його словами, йдеться про пацієнтів з вкрай тяжкими травмами, інсультами, політравмами тощо.

"Це швидке і правильне рішення по відновленню, і тепер ми маємо фактично нові апарати. Причому апарати високого класу, які допомагають реаніматологам в повсякденному наданні допомоги", – наголосив директор лікарні.

Завідуючий відділенням інтенсивної терапії Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Ігор Малиш також подякував Фонду Порошенка за допомогу.

"Ми дуже вдячні за ту допомогу, яку ми сьогодні отримали. Десять апаратів штучної вентиляції легень вичерпали свій ресурс і по часу використання, і по роботі. Вони потребували капітального ремонту. Але це дуже високовартісно, і в лікарні не було такої можливості. А зараз ми отримуємо практично нові апарати – на них замінені турбіни, всі датчики і все, що було потрібно", – сказав він.

"Фактично ми зараз отримуємо десять нових апаратів. Це дуже-дуже важливо. І ми висловлюємо слова щирої подяки за таку допомогу", – додав завідуючий відділенням.

Фото: eurosolidarity.org

Нагадаємо, станом на ранок 20 березня на території України та за її межами 39 наших співвітчизників (26 на території України) хворіли на COVID-19ще четверо, на жаль, померли.

18 березня у МОЗ підтвердили, що знайшли коронавірус у нардепа Шахова.

20 березня перший українець, у якого діагностували COVID-19 в Чернівцях, одужав.

11 березня в Україні на три тижні ввели карантин через коронавірус.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

11 березня ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу на планеті.

Читайте також: В Україні карантин через коронавірус: Що відбувається

Повільно та не всіх: Хто і як в Україні тестує на коронавірус

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme