UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Антоненко просив родича винести з квартири міну, – Аваков

Ветеран АТО Андрій Антоненко, коли до нього приходили слідчі, писав смс-ку братові своєї дружини з проханням винести з квартири "зелену штуку", яка згодом виявилася міною МОН-50

Про це міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера", передає Depo.ua.

Він підкреслив, що коли правоохоронці починали проводити обшуки в рамках справи Шеремета, "ми були дуже коректні", оскільки не можна затримувати людину, тим більше ветерана війни, з процесуальними порушеннями.

"Ми не можемо його затримати негайно по 208 статті, тому що пройшло 3,5 роки. Ми отримали санкцію суду, прийшли до Антоненка, коли він прийшов до себе додому, і слідчі оголосили йому про те, що вони збираються його затримати і провести обшук. За процесуальними нормами в цей момент ми повинні дочекатися адвоката. І проходить деякий час, поки ми чекали приходу адвоката до Антоненка. Він був обмежений в русі, але він був вільний – він писав у себе в Інтернеті пости, розмовляв по телефону і писав СМС-ки, при тому, що телефон його перебував під контролем на основі санкції прокурора. І там була така ситуація: він написав людині, яка жила з ним в одній квартирі, братові своєї дружини: терміново йди в квартиру і забери звідти ту зелену штуку. І брат його дружини забирає цю "зелену штуку" і виносить з квартири", – уточнив Аваков.

За його словами, правоохоронці простежили, хто та людина, яка виносила з квартири Антоненка "ту зелену штуку" і відстежили, куди вона могла її винести, тому мали по три версії.

Тому вночі потім були раптово проведені два додаткових невідкладних обшуки.

"Вночі були обшуки у двох волонтерів, які мали комунікацію, і там нічого не знайшли. І ми просимо вибачення у цих людей, але це було необхідно для слідства. І третя адреса, куди ми потрапили, – ми знайшли цей предмет, цю маленьку зелену штуку. Це – міна МОН-50, яка знаходилася в напіврозібраному стані, і з неї знято кришку, в якій вилучено частину тротилу, і там проведені, скажімо так, певні роботи. насправді це приблизно половина того елемента, з якого складалася бомба під підірваним Павлом Шереметом або під машиною в Косові", – уточнив Аваков.

Він підкреслив, що не стверджує, що це елемент тієї ж бомби, або це елемент чогось іншого, "але це дивно, коли музикант, який говорить, що він музикант, тримає у себе вдома міну МОН-50, якою можна вбити велику кількість людей".

"І я допускаю, що кожен ветеран війни привозить з війни сувенір, хоча це дуже погано, і час від часу вибухає... там граната або патрони якісь. Але тримати міну і тим більше розбирати... І наші підозри в цьому питання тільки посилюються", - підкреслив Аваков.

Він підкреслив, що слідство ще не закінчене і не припинене, правоохоронці ще не зробили всіх необхідних висновків.

"У нас немає відповідей на цілий ряд питань, ми їх отримуємо. У нас немає повних відповідей щодо ініціаторів справи, і це окремий серйозна розмова. Щодо ініціаторів цієї справи, крім цих виконавців, судячи з усього, це буде окремий серйозний висновок з нашого розслідування", - зазначив міністр.

Нагадаємо, 12 грудня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що поліція затримала фігурантів справи Павла Шеремета.

Правоохоронці розповіли, як серед чотирьох версій причин вбивства журналіста Павла Шеремета слідство обрало одну – дестабілізацію ситуації в Україні шляхом вбивства відомої особи.

Також слідство оприлюднило список підозрюваних і назвало тих, хто закладав вибухівку під машину Шеремета.

Під час затримання музиканта і ветерана війни з Росією Андрія Антоненка поліція не пускала до нього адвокатів і перекрила двір будівлі навіть для місцевих жителів

Командування сил спеціальних операцій Збройних сил запевняє, що Андрій Антоненко, якого підозрюють у причетності до вбивства журналіста та одного із керівників "Української правди" Павла Шеремета, на службі проявляв себе позитивно.

Співак Положинський записав відеозвернення на підтримку "Ріффмастера" Антоненка.

13 грудня розпочався суд над співаком. Його захист вимагає відводу судді.

Довідка: Павло Шеремет загинув у центрі Києва вранці 20 липня 2016 року, коли в автомобілі, на якому він їхав, здетонував вибуховий пристрій, слідчі кваліфікували подію як умисне вбивство. На відеозаписах, які фіксують момент підкладання вибухівки, були помітні силуети ймовірних убивць, але з'явилася інформація, що МВС також має записи з рисами облич імовірних злочинців.

Шеремет до смерті працював в інтернет-виданні "Українська правда" та на Радіо "Вести". В Україні одразу створили опергрупу з розслідування цього вбивства, до якої увійшли представники ФБР.

Слідство розглядає п'ять версій вбивства Павла Шеремета: злочин здійснений через професійну діяльність на Росії і Білорусі; помилка в об'єкті злочину (готувалося вбивство, цивільної дружини Шеремета власника видання "Українська правда" Олени Притули); професійна діяльність в Україні – за критичні публікації у виданні "Українська правда" та на радіо "Вести"; зусилля в дестабілізації ситуації в державі; конфліктні ситуації в особистому житті Павла Шеремета – сімейне, комерційне і фінансове становище.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme