Антикризовий уряд. Що Шмигаль зробив за 60 днів

Денис Шмигаль очолив уряд 2 місяці тому і зіштовхнувся з багатьма проблемами- падінням промвиробництва в Україні, що відбувалося ще з минулого року, і пандемією коронавірусу, яка потягнула за собою світову економічну кризу, що зачепила і Україну

Антикризовий уряд. Що Шмигаль зробив за…

Що вдалося зробити уряду Шмигаля за 60 днів. 

Переговори з МВФ

Фонд допомагає Україні поновити свою фінансову спроможність, що в умовах пандемії та світової економічної кризи є надзвичайно важливим. Також співпраця з МВФ дає можливість залучення фінансування від інших міжнародних фінансових установ (Світовий банк, ЄБРР, ЄІБ та інші) та урядів інших держав -  США, ЄС, Німеччини, Канади, Японії. Переговори з фондом провів уряд Шмигаля, а тепер слово за Верховною Радою - умовою МВФ щодо продовження співпраці з Україною є прийняття так званого "банківського закону" - наразі єдиний бар'єр на шляху до кредитної програми МВФ в обсязі $8 млрд.

Робота зі стримання поширення пандемії коронавірусу В Україні. Чітке поетапне планування карантинних заходів

Можна критикувати уряд за надлишкові заходи щодо стримування поширення коронавірусної хвороби, але Україна у боротьбі з Covid-19 сьогоднв йде за позивним сценарієм. Система охорони здоров’я зараз завантажена хворими на коронавірус менше ніж на 10%, а дефіцит засобів індивідуального захисту, який існує в більшості країн, швидко подолали. Крім того, введення і скасування обмежень відбувається за чітким планом, поетапно. Катастрофи як в Італії, США чи Іспанії, на щастя, поки не сталося.

Підтримка пенсіонерів

Ще одна чутлива до кризових явищ соціальна група - пенсіонери. В Україні пенсії зростуть втричі. 8,4 млн українців отримають підвищені пенсії вже у травні. Після індексації на 11% виплати зростуть у середньому на 260 грн. Тим пенсіонерам, виплати яких не дотягують до 2 100 грн (з урахуванням всіх інших доплат), додадуть кошти. Така компенсація враховуватиметься під час наступних перерахунків пенсій. Пенсіонерам, чиї виплати не перевищують 9 205 грн, і яким 80 років виповнилося після 1 квітня 2020 року, виплатять надбавку в 500 грн одразу після досягнення цього віку.

Підтримка системи медичної допомоги в умовах пандемії

Національній службі здоров’я уряд додатково перераховує 15 мільярдів 700 мільйонів гривень на медичні гарантії населення, майже мільярд йде на розвиток екстреної медичної допомоги.

Створення Ради з питань економічного розвитку України

Розробка стратегії перезапуску економіки виноситься на серйозний експертний рівень. До аналітичної групи уряду, яка розроблятиме стратегії виходу країни з коронакризи, а також подальшого економічного розвитку України, підключають експертів - як українських, так і авторитетних міжнародних, і діючих депутатів, так як ці напрацювання треба буде впроваджувати також і на законодавчому рівні. Відомо, що до складу Ради увійдуть заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень, старший науковий співробітник Атлантичної ради США, професор Колумбійського університету, директор державної установи ʺІнститут економіки та прогнозування НАН Україниʺ, директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи НАН України тощо.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"