Антикорупційний рух у Саакашвілі забирають єврооптимісти та росіяни

Партнери Михайла Саакашвілі поставили ультиматум: або перетворення на маріонетку, або геть з пляжу…
Depo.Влада
15 березня 2016 19:05
ФОТО: depo.ua
Антикорупційний рух у Саакашвілі забирають єврооптимісти та росіяни
Антикорупційний рух у Саакашвілі забирають єврооптимісти та росіяни

Те, що довгий язик Саші Боровика матиме дуже неприємні наслідки для одеського губернатора Михайла Саакашвілі, було зрозуміло одразу. Повідомлення заступником Саакашвілі сенсації про створення партії та подальше спростування даної інформації самим Саакашвілі дало привід його різношерстим союзникам у вигляді різноманітних "єврооптимістів", представників "Демальянсу", "Сили людей" та інших "реформаторів і антикорупціонерів" несподівано атакувати свого нібито беззастережного лідера.

Для цього був використаний майданчик у вигляді "Української правди", лояльної до "єврооптимістів" на чолі з двома екс-журналістами даного видання Сергієм Лещенком та Мустафою Найємом. У статті, опублікованій на цьому сайті, прямим текстом зводиться до того, що Саакашвілі забагато на себе взяв. Цікаво, що окрім коментарів того ж Найєма чи "демальянсівця" Василя Гацька несподівано накинувся на свого патрона російський журналіст, екс-редактор украънського Forbes, а нині один з членів Координаційної ради Руху за очищення Володимир Федорін. Пікантності додає той факт, що протягом останніх півроку Федорін майже не вилазив з Одеси, де був одним з радників Саакашвілі (цікаво, що Федорин також співавтор нової книжки "Четверта республіка" разом з головою Адміністрації президента Борисом Ложкіним).

Також у матеріалі говориться про те, що серед членів Координаційної ради циркулюють думки, щоб об’єднатися в партію "без Міхо", який так чи інакше намагатиметься будувати проект під себе. "Міша не вміє грати в командну гру. Тому радше буде об'єднання без нього, ніж з ним", – розповів один із членів ради. Фактично мова йде про шантаж по відношенню до Саакашвілі. При цьому для Саакашвілі названі два сценарії: або він іде з руху, або стає контрольованою "зіркою", маріонеткою, яка буде беззаперечно слухатися лещенків та найємів.

До чого це призведе? Можна точно припустити, що Саакашвілі відмовиться бути масовкою у дрібних починаючих політиків. В такому разі у ще толком не створеній партії відбудеться розкол. Проблема полягає в тому, що Саакашвілі, взявши до себе "єврооптимістів", повторив помилку, яку зробив восени 2014 року Петро Порошенко, коли під час парламентських виборів взяв тріо Лещенко-Заліщук-Найем до себе у список. Окрім постійних "зливів", скандалів та некерованості Порошенко не отримав з цього жодного зиску. Тепер на собі подібні інтриги відчув інший важковаговик – Саакашвілі, якому тепер, вочевидь, доведеться терміново змінювати тактику політичної боротьби… 

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада