Amnesty: Росія казна-як розслідувала викрадення кримських татар

В окупованому Криму не проводилося ефективне розслідування насильницьких зникнень кримсько-татарських активістів
Depo.Влада
24 лютого 2016 12:53
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у звіті міжнародної правозахисної організації Amnesty International про дотримання прав людини у світі в 2015-2016 роках, передає depo.ua.

"Не проводилося ефективне розслідування шести випадків передбачуваних насильницьких зникнень кримсько-татарських активістів у 2014 році та одного підтвердженого випадку викрадення, тортур і вбивства. Це відбувалося, незважаючи на численні докази, у тому числі відеозаписи, з яких можна з упевненістю зробити висновок, що як мінімум до деяких з цих злочинів причетні проросійські ополченці з так званих "сил самооборони Криму", - йдеться у звіті.

Також зазначається, що після окупації та анексії Криму його фактичне керівництво вживало "жорстких заходів" у відповідь до тих, хто симпатизував Україні.

"Найбільше постраждали кримські татари. Їх публічні заходи постійно забороняли; ЗМІ, що працювали кримсько-татарською мовою, були змушені закритися; у лідерів регулярно проходили обшуки у будинках, проти них порушувалися кримінальні справи, їх тримали під вартою за політично мотивованими звинуваченнями", - йдеться у документі.

Крім того, правозахисники заявляють про порушення норм міжнародного гуманітарного права щодо кримських активістів - противників окупації. "Олега Сєнцова й Олександра Кольченка судили за межами Криму. Процес у їх справах проходив за російським законодавством у військовому суді в Ростові-на-Дону (південь Росії), який засудив їх до 20 і 10 років позбавлення волі відповідно за звинуваченнями в тероризмі, що неспівставно зі скоєним. Судовий розгляд був несправедливим і базувався на свідченнях, що були надані, як стверджується, під тортурами", - відзначають в Amnesty International.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада