АМКУ запропонував Кабміну стратегію розвитку ринку лотерей

У четвер, 22 лютого, на засіданні Антимонопольного комітету був прийнятий звіт проти монополії на лотерейному ринку, а також були висунуті Кабінету міністрів пропозиції, спрямовані на врегулювання проблемних питань

Про це повідомила держуповноважений АМКУ Агія Загребельська на своїй сторінці в Facebook, передає Depo.ua.

В першу чергу, за її словами, пропонується встановити недискримінаційні вимоги до учасників ринку випуску та проведення лотерей, а також визначити критерії для прозорості проведення їх відбору.

"Це стосується і прозорої структури власності операторів, і готовності їх брати на себе соціальні зобов'язання перед державою, і наявності в останніх достатньої бази та знань задля того аби працювати ефективно тощо. Результатом запровадження таких критеріїв та процедури повинен бути вихід на ринок тільки тих учасників, які мають здатність легально, прозоро та соціально-відповідально здійснювати свою діяльність, тих, власників яких держава "знає в обличчя" та які не ховаються за "офшорними назвами", - уточнила уповноважений АМКУ.

Пропонується запровадити систему обліку, моніторингу та контролю на ринку випуску та проведення лотерей з метою досягнення соціальних та економічних цілей. Планується, що це посилить контроль держави за цим ринком і зможе втручатися в ситуацію у випадку порушень правових норм оператором.

"В звіті міститься перелік конкретних заходів, що ми пропонуємо для досягнення цієї мети. Перш за все, це централізована електронна система прийняття ставок незалежено від виду лотерей, що проводяться, яка дозволить в режимі реального часу контролюючому державному органу відстежувати транзакції оператора", - пише Загребельська.

Крім того, АМКУ вніс пропозицію врегулювати обіг товарів на суміжних з ринком випуску та проведення лотерей ринках, без яких неможливо проводити лотереї (окремі види). Мається на увазі введення системи сертифікації лотерейного обладнання та ліцензування програмного забезпечення.

"Це дозволить розмежувати лотерейне обладнання з обладнанням, що використовується для проведення інших видів азартних ігор, контролювати процес використання виключно легального обладнання, не допустить можливості "приховати" оператору частину коштів, які були сплачені гравцем та багато чого іншого", - додала вона.

І останнє - це ввести бар'єри доступу споживачів на ринок випуску та проведення окремих видів лотерей. Зокрема, це встановлення вимог щодо місця розташування об'єктів, призначених для проведення лотерей, частоти та обсягу споживання.

"Діти, хворі на лудоманію, особи, що мають не погашені фінансові зобов'язання не повинні мати доступ до азартних ігор. На сьогодні нормативна база жодним чином не вирішує зазначене питання крім юридичної констатації заборони особам до 18 років приймати участь в лотереях", - пояснила Агія Загребельська.

Нагадаємо, Міністерство фінансів України підготувало нові ліцензійні умови для лотерейного бізнесу, щоб легалізувати цей бізнес

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme