Американці злякалися "Техаської народної республіки"

Американські журналісти підозрюють, що російська влада підтримає рух за відокремлення штату Техас від США
Depo.Влада
23 червня 2015 14:40
ФОТО: depo.ua
Американці злякалися "Техаської народної республіки"
Американці злякалися "Техаської народної республіки"

Про це повідомляє видання Politico, передає depo.ua.

Видання підкреслює, що один з лідерів "Техаського націоналістичного руху" Нейтан Сміт відвідав з'їзд вкрай правих в Санкт-Петербурзі, який підтримували російські власті. Наводиться висловлювання Сміта про те, що 250 тис. прихильників руху "ідентифікують себе як в першу чергу і здебільшого техасці", а не американці, а також вважають США "не демократією, а диктатурою".

Для російської влади, вважає видання, боротьба за незалежність Техасу стала б "солодкої розплатою" за розпад Радянського Союзу. Автор матеріалу вважає, що в останні місяці настає "нестримне пожвавлення" уваги Росії на північний захід США, де можуть виникнути сепаратистські настрої.

Politico також зазначає, що з часів приєднання Криму і початку конфлікту в Донбасі російська влада стали активно підтримувати сепаратистські рухи в Європі - російські ЗМІ підтримували можливу незалежність Венеції, Шотландії та Каталонії.

Автор нагадав про заяву глави парламенту Чеченської республіки Дукуваха Абдурахманова, який у березні закликав почати постачання зброї Мексиці, якщо США забезпечать озброєннями України.

"Ми почнемо постачання новітнє озброєння Мексиці для відновлення суперечок про правовий статус анексованих США територій, де зараз знаходяться американські штати Каліфорнія, Нью-Мексико, Аризона, Невада, Юта, Колорадо і частина Вайоминга", - заявив тоді Абдурахманов.

Видання проводить паралель з подіями Першої світової війни, коли глава німецького МЗС Артур Циммерман повідомив мексиканському уряду, що якщо США вступлять у війну, то Німеччина виділить Мексиці гроші на "відвойовування втрачених територій" - штатів Нью-Мексико, Техас і Арізона. Ця подія відстрочила вступ США у війну.

Читайте також: Кого озброїти Кадирову, щоб відродити в США Колорадську народну республіку (СТРАТЕГІЧНА КАРТА)